Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Sobota, 17 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

Zakaz korzystania z toalet do odwołania!

14.02.2018 - Żyrardów - Wiadomości

Mieszkańcy pięciu kamienic w ścisłym centrum Żyrardowa przez tydzień pozbawieni byli możliwości korzystania z toalet we własnych mieszkaniach. Zarządca na czas usuwania awarii… toalety ustawił na podwórku, dyscyplinował kolejnymi zakazami. Po niemal tygodniu czekania na pomoc, stracili cierpliwość.

2 lutego na podwórku, za Haberlakiem, zapadła się ziemia. Stara kamionkowa rura kanalizacyjna popękała i nastąpił zawał. Pierwsza skutki awarii odczuła Mariola Ochocka, mieszkająca w pobliżu zapadliska.
– Od poniedziałku coś się zaczęło dziać. Wystąpiła kanalizacja w domu, w brodziku zaczęło bulgotać, ścieki pojawiły się w domu, nie dało się wysiedzieć, więc pobiegłam do PGM-u. Przyszli popatrzyli – studzienki pełne, stwierdzili, że nic nie będą robić – relacjonuje kobieta.

Potem na podwórku zaparkowały beczkowozy na nieczystości i chwilowo poprawiło się.
Po kilku dniach sytuacja się powtórzyła. Tym razem reakcja zarządcy była niemal natychmiastowa - z kartek wywieszonych na klatkach schodowych mieszkańców pięciu kamienic dowiedzieli się o poważnej awarii i zakazie korzystania z kanalizacji… do odwołania.
– W piątek przyjechali, postawili toy toye, napisali kartkę, że nie wolno korzystać z toalety i rób sobie człowieku co chcesz!  A co to jest średniowiecze?! – irytuje się Katarzyna Jużyk.
Na początku mieszkańcy myśleli, że toye postawiono dla robotników, którzy przyjadą usuwać awarię. Wielu uznało ogłoszenia za żart. Szybko okazało się, że toye są dla nich. Ze zrozumieniem podeszli do sprawy, uznając, że to chwilowe utrudnienie. Próbowali w miarę normalnie żyć w takich warunkach. Korzystać z wody w miarę normalnie i wylewać ją na zewnątrz.
Wtedy na drzwiach pojawiły się kolejne kartki zakazujące wylewania wody na podwórko.
Tekst i fot. Anna Wrzesień

To jedynie fragment artykułu na ten temat, całość znajduje się w najnowszym wydaniu (15.02) "Głosu Żyrardowa i Okolicy", e-wydanie TUTAJ

 

Komentarze

Dodaj komentarz