Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 19 czerwca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Żyrardów: powstała fundacja pomagająca dzieciom

01.12.2016 - Żyrardów - Wiadomości

Po trudnej, i niestety, przegranej walce z chorobą synów, postanowiła pomóc rodzicom  na co dzień borykającym się z ciężkimi przypadkami medycznymi  ich pociech. Założyła fundację, której głównym celem jest walka o każdy  uśmiech chorych dzieci. Zachęca do współpracy wolontariuszy, a dzielnych rodziców motywuje do stawienia czoła przeciwnościom i liczy, że wyjdą z ukrycia…

- Bardzo często dla rodziców, którzy dowiadują się o nieuleczalnej chorobie dziecka, jego niepełnosprawności, wydaje się, że to koniec świata. Muszą się jednak podnieść, by z pełnym zaangażowaniem zawalczyć o ich zdrowie i życie. Walka to poszukiwanie dobrego lekarza, przyczyn choroby, mnóstwo badań, wizyty w szpitalach czy rehabilitacja. Zdarza się, że rodzice w poszukiwaniu tego wszystkiego błądzą jak we mgle, zdarza się też, że przegrywają walkę o życie swoich dzieci – mówi Dorota Białobrzewska, założycielka Fundacji „Z Miłości do Dziecka”.

To dla wsparcia zarówno najmłodszych, jak i rodziców powstała organizacja. Nie zamyka się jedynie na potrzeby mieszkańców powiatu żyrardowskiego, ale także z  miejscowości spoza naszego terenu. Deklarację pomocy przy organizowaniu wydarzeń ma już z Sochaczewa, aktywnie w działania fundacji zaangażował się ponadto siatkarski zespół Virtus Wiskitki, a siedzibę przy ul. Piaskowej otrzymała od władz  Żyrardowa. W czwartek natomiast spotkali się pierwsi wolontariusze –głównie młodzi ludzie.

Pierwsza akcja Fundacji „Z Miłości do Dziecka” już niebawem. 6 grudnia w markecie Kaufland zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz podopiecznych organizacji.

Więcej o fundacji  na https://www.facebook.com/fundacjazmiloscidodziecka/?fref=ts

Więcej w najnowszym wydaniu „Głosu Żyrardowa i Okolicy” (1 grudnia). tekst i fot. Monika Duda-Gieryk

Komentarze

Dodaj komentarz