W Aleksandrowie (gmina Wiskitki) wypatrują końca budowy drogi. Miało być szybko i sprawnie. Tymczasem remont, a właściwie budowa od nowa trasy Aleksandrów-Szymanów stała się dla mieszkańców pobliskich domów utrapieniem. Problem dotyczy mieszkających przy popularnym skrócie z „50-tki” do trasy „92” w Paprotni.

– Wyjechałam z domu na kilka godzin. Wracam i już na posesję dostać się nie mogę. Przepust przed bramą został rozkopany – opowiada zdenerwowana Iwona Sztubecka, mieszkanka Aleksandrowa.

Aby dojechać do tej części wsi w gminie Wiskitki należy podróżować przez Szymanów, czyli już powiat sochaczewski. Od strony „50-tki”, czyli najkrótszej drogi do Żyrardowa przejazd jest zamknięty całkowicie. Zapuszczają się nią kierowcy posiadający auta terenowe. Po odbiór poczty mieszkańcy pobliskich domów musieli fatygować się sami. Ci na końcu trasy, od strony Szymanowa, przynajmniej nie urywają sobie kół na rozkopanej drodze.

Tutaj prace zbliżają się ku końcowi, ale...
– Do końca wakacji miało być wszystko gotowe na tym odcinku. Miało być szybko, sprawnie, a wyszło jak zwykle – komentuje mieszkanka wsi.
Inwestycje realizują dwa powiaty sochaczewski i żyrardowski. Prace najbardziej zaawansowane są, na krótszym odcinku, po stronie sochaczewskiej. Z końcem września ma być oddany do użytku.

Jak ustaliliśmy, zakończenie prac na żyrardowskim odcinku planowane jest na połowę listopada.
– Tempo prac jet dobre. Trasa jest wyłączona z ruchu, co znacznie przyspiesza prace. Rozmawiałem z wykonawcą. Nie widzi zagrożenia w dotrzymaniu terminu – zapewnia Andrzej Pydzik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Żyrardowie.

Tekst i fot. Włodzimierz Szczepański


Więcej w bieżącym wydaniu (6.09) „Głosu Żyrardowa i Okolicy”, e-wydanie dostępne TUTAJ

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1273 sekundy