Daniel J. dyrektor promocji i Kinga J. była rzecznik żyrardowskiego ratusza zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
– Delegatura CBA w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w działalności żyrardowskim ratuszu – Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura CBA potwierdza informacje "Głosu Żyrardowa i Okolicy".

Wczoraj (30.10) otrzymaliśmy nieoficjalne informacje o zatrzymaniu. Dzisiaj Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza i dodaje wyprowadzono 350 tys. zł na telewizję samorządową. Agenci CBA zatrzymali w Żyrardowie Daniela J. (36 l.), dyrektora wydziału promocji żyrardowskiego urzędu i w Warszawie - Kingę J. (26 l.), byłą rzecznik prasową tego urzędu.

Ustalenia CBA wskazują, że z Centrum Kultury i Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa wyprowadzono publiczne pieniądze – ok. 350 tys. zł na rzecz firmy zewnętrznej należącej do byłej rzecznik prasowej prezydenta, mającej realizować samorządową Telewizję Żyrardowską (TVŻ). Kaczorek podkreśla, że jej firma wybrana z pominięciem prawa zamówień publicznych, oprócz kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia, uzyskała też bezpłatnie od miasta wyremontowany lokal na redakcję, pracownika opłacanego przez Centrum Kultury, zakupiono dla niej specjalnie m.in. sprzęt informatyczny, oprogramowanie, kamerę.

Zatrzymana przez CBA dwójka usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Tymczasowo aresztowanemu prezydentowi Żyrardowa także przedstawiono nowe, uzupełnione o ten wątek zarzuty.

Już wcześniej, w lipcu br., w tym śledztwie agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha J. oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, z Rewala i Gryfic. Wątek ten dotyczył przekroczenia uprawnień przez prezydenta, ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości gminnych w Rewalu. Na gruntach tych, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta. Sąd Okręgowy w Kaliszu zastosował wtedy wobec prezydenta Żyrardowa areszt tymczasowy.

– Śledztwo jest wielowątkowe. Czynności trwają, niewykluczone są kolejne zatrzymania i powiększenie listy zarzutów – informuje Piotr Kaczorek.

wsz, fot. CBA

 

Więcej wkrótce w "Głosie Żyrardowa i Okolicy"

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1476 sekundy