Wiadukt na ulicy Zwierzynieckiej w Skierniewicach poróżnił mieszkańców. Spotkanie z mieszkańcami okolicy (26.07) było wyjątkowo burzliwe

Burzliwe spotkanie mieszkańców okolicy przejazdu kolejowego w ulicy Zwierzynieckiej, zaproszonych w czwartek (26.07) po południu do skierniewickiego ratusza w związku z planami budowy wiaduktu drogowego nad torami.
Budowa wiaduktu to realna szansa naprawy systemu komunikacji osiedla Widok z resztą miasta.Miesiąc po pierwszym spotkaniu z mieszkańcami ulicy Piłsudskiego w sprawie budowy wiaduktu nad torami kolejowymi, do ratusza zaproszono tym razem większą grupę, również tych mieszkających przy ulicy Zwierzynieckiej, a także Nowomiejskiej. Prowadzący spotkanie prezydent miasta zaczął od konkretów.
– Spotkanie ma na celu porozmawianie o projektantach i uwzględnienie państwa uwag. Wczoraj dostaliśmy pismo z PKP, inwestycja oszacowana na 26 milionów dostanie dofinansowanie w wysokości 60 procent. Ten wiadukt na pewno trzeba wybudować, państwo mieszkacie blisko, pewnie jedni będą zadowoleni, a inni nie – stwierdził Krzysztof Jażdżyk i od razu otrzymał z sali kontrę.
– Nie przyszliśmy słuchać ładnych opowieści. Od dawna jest projekt obwodnicy, most na Waryńskiego już wybudowany, wystarczy pociągnąć drogę i wybudować wiadukt nad torami tam, gdzie miał być, a nie nam pod nosem... Na Racławickiej.
Prezydent wyjaśnił, że pieniądze z PKP są wyłącznie na budowę wiaduktu w ulicy Zwierzynieckiej, co pozwoli kolei na likwidację przejazdu.

 

Kilkakrotnie dyskusja zaogniała się do tego stopnia, że dla uspokojenia nastrojów prezydent musiał zagrozić przerwaniem spotkania.
Budowa wiaduktu nie podoba się przede wszystkim mieszkańcom odcinka ulicy Piłsudskiego, od skrzyżowania z ulicą Kozietulskiego do torów kolejowych. Stracą część gruntów od strony ulicy, bo po postawieniu wiaduktu musi tam powstać droga dojazdowa z chodnikiem. Ponadto ci bliżej torów będą mieli wiadukt na wysokości okien pierwszego piętra. Nie mówiąc o niedogodnościach podczas budowy, która miałaby trwać półtora roku.

Sławomir Burzyński

 

 

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1809 sekundy