z powiatu

wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2019 | 14:36 komentarzy 3

Na mapie kościelnej pedofilii znalazł się duchowny z naszego regionu. To sprawy, o których wciąż trudno mówić. W każdym powiecie znajdzie się „ksiądz Jankowski”. U nas też był, w Puszczy Mariańskiej.

Fundacja „Nie lękajcie się” przygotowała mapę kościelnej pedofilii. Znalazła się na niej urokliwa miejscowość z naszego regionu. Tutaj został przeniesiony proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie, marianin, ksiądz Olgierd Nassalski, który molestował dzieci.

Napotkani miejscowi tłumaczą, że już księdza nie pamiętają. A jak już to tylko dobrze. Że nic się u nich nie działo.  A jednak czasem odżywa w pamięci.

– Musi mi pan zagwarantować pełną anonimowość. Ja, a przede wszystkim moja rodzina mogłaby, bardzo dużo stracić – mówi Roman (imię zmienione – przyp. red.) mieszkaniec gminy Puszcza Mariańska.

Przygotował się do rozmowy. Przerzuca świadectwa z religii. W trakcie rozmowy ani razu nie pada słowo molestowanie. Padają inne. Pokazuje zdjęcie na komórce. To nie Nassalski.

– Teraz do mnie te wszystkie sprawy wróciły. Najpierw opowiem o nim, potem przejdę do Nassalskiego. To ksiądz…  – więcej w bieżącym wydaniu Głosu Żyrardowa i Okolicy.

Marek Lisiński, prezes fundacji „Nie lękajcie się” wyjaśnia, dlaczego należy mówić o tak starych sprawach.

Włodzimierz Szczepański

 

Cały artykuł dostępny jest w najnowszym wydaniu (24 stycznia) "Głosu Żyrardowa i Okolicy" oraz "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ważna 0 3 miesiące temu

  Tacy ludzie powinni ponosić kare śmierci!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kleryk -1 3 miesiące temu

  Potwierdzam. Jako kleryk byłem oddelegowany na praktykę do ks. N. Byłem świadkiem jak ks. N przeprowadzał „badania” lekarski na dziewczynkach. Pamiętam ich wyraz oczu po badaniu. O wszystkim informowałem prowincjała Zgromadzenia Marianu - żadna reakcja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bielanka -2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Tak, Nassalski był pedofilem. Też byłam na wakacjach z nim w Puszczy Mariańskiej. Pamiętam, jak chętnie brał na kolanka dziewczynki w koszulach nocnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1541 sekundy