Taneczny protest przeciwko przemocy

15 lutego 2019

Skierniewice stały się jednym z setki polskich miast, które wzięły udział w kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet – Nazywam się Miliard/One Bilion Rising. W walentynki, 14 lutego, panie zaopatrzone w czerwone i różowe wstążki zatańczyły w sercu miasta.

W akcji wzięły udział głównie panie, ale było też kilku panów – w sumie kilkadziesiąt osób opowiedziało się przeciwko wykorzystywaniu, poniżaniu, gwałtom i wszelkiej agresji stosowanej wobec kobiet.

Akcję w Skierniewicach zainicjowała Joanna Gałka-Walczykiewicz.

– To taniec przeciwko przemocy kobiet i dziewcząt. W naszym kraju to niestety wciąż duży problem, a wymiar kary dla gwałcicieli jest zbyt niski, bo tylko do 3 lat pozbawienia wolności – mówiła Joanna Gałka-Walczykiewicz. – Mówimy kobietom, jak mają się bronić, jeśli spotyka je agresja ze strony dorosłego, ze strony partnera, szefa, uświadamiamy, że ciało kobiece nie może być traktowane jak przestrzeń publiczna i klepnięcie w pośladek to nie świetna zabawa czy rozrywka, a przekroczenie granicy prywatnej. Nie pozwólmy na to – apelowała do zebranych.


do góry strony