Sukcesy rawskich biegaczy

(fot. MLUKS Rawa Mazowiecka )

Podopieczni Jarosława Wasiaka zdobyli 18 medali podczas Halowych Mistrzostw Województwa LZS w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy MLUKS Rawa Mazowiecka siedem razy stawali na podium siedem razy otrzymując złoto, pięć razy srebro oraz sześć medali brązowych.

Podczas halowych mistrzostw województwa LZS w Spale udział wzięło niemal 700 uczestników.  W grupie klas VII-VIII bezkonkurencyjni  na swoich dystansach okazali się Natalia Borowiec na 200 m ( 27.22 sek, pomiar ręczny) oraz Rafał Sobstel na 1000 m (2.56.42 min.)
Barbara Woźniak na dystansie 600m uzyskała czas 1.46.15pr, tuż za Basią na mecie pojawiła się Martyna Sęczek zdobywając srebrny medal (1.47.10).

W sztafecie 4x200m grupa dziewcząt w składzie Barbara Woźniak, Natalia Borowiec, Martyna Sęczek oraz Julia Borowiec obroniły mistrzowski tytuł z ubiegłego roku, zbliżając się do rekordu klubu (1.56.96 sek). Grupa męska wywalczyła drugie miejsce na podium w sztafecie(1.50.85 sek), MLUKS Rawa Mazowiecka reprezentowali Maciej Sadowski, Cezary Rybak, Mario Barra-Strzemiński oraz Rafał Sobstel.

Spośród indywidualnych sukcesów zawodników z grupy wiekowej VII-VIII klasa zdecydowanie wyróżnił się Cezary Rybak, który dwukrotnie stawał na podium uzyskując drugie miejsce na 60m (7.94 sek) oraz trzecie na 200m. Na obydwu dystansach poprawił swoje rekordy życiowe.
W młodszej kategorii wiekowych klas V-VI Igor Łuczyński zbliżył się do rekordu życiowego i wynikiem 8.61 zdobył srebrny medal. Reprezentująca od niespełna dwóch miesięcy klub Patrycja  Żmudzka w debiucie wybiegła brązowy medal na 200m (31.65sek), a w sztafecie razem z trzema innymi zawodniczkami klubu Amelią Dobrowolską, Dominiką Stańczak oraz Izabela Kaczmarska, również zdobyła brązowy medal.
W kategorii szkół ponadpodstawowych mocnym zawodnikiem w grupie okazał się najmłodszy Kacper Kotynia bieg na 60m (6.94 sek)
- Byłby to fenomenalny wynik, gdyby nie jeden drobiazg , ponieważ wynik uzyskany był poprzez pomiar ręczny. Jednak jest to znakomity rezultat, elektroniczny pomiar zapewne pokazałby około 7.20. – komentuje Jarosław Wasiak, prezes MLUKS Rawa Mazowiecka.
Maciej Budziński oraz Magdalena Ciołak okazali się bezkonkurencyjni w swoich kategoriach. Maciej na 1500m uzyskał czas 4.04.15 dublując sporą grupę przeciwników. Magdalena Ciołak na 800m uzyskała wynik  4.04.15 min.
-  Trochę eksperymentalnie zestawiona sztafeta dziewcząt w składzie:  Patrycja Sokołowska, Dominika Stępniak, Marcelina Mordaka i Magda Ciołak, jednak ekipa ta wywalczyła brązowy medal . Świetny bieg Marceliny na swojej zmianie okupiony pociętą kolcami rywalki stopą oraz powrót na bieżnię po 2-letniej przerwie wielokrotnej medalistki tych zawodów z lat poprzednich Dominiki Stępniak w celu wsparcia młodszych koleżanek. – dodaje Jarosław Wasiak.

Na zakończenie zawodów znakomity występ zaprezentowali zawodnicy klubu podczas męskiej sztafety 4x200  MLUKS Rawa Mazowiecka reprezentowali: Maciej Budziński, Patryk Pawlak, Kacper Kotynia oraz Szymon Staroń. Złoty medal uzyskany został wynikiem 1.36.65 min.