Piłka nożna

wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2019 | 22:22 komentarzy 1
W Miedniewicach młody Wiok był lepszy od gospodarzy 4:2.

W Miedniewicach młody Wiok był lepszy od gospodarzy 4:2. (fot. Adam Michalski)

Za nami 23. kolejka sezonu 2018/2019 w skierniewickiej klasie okręgowej. Ważne zwycięstwo, w środowe (8.05) popołudnie odnieśli młodzi piłkarze Widoku Skierniewice.

Zespół Rafała Rożka pokonał w Miedniewicach Miedniewiczankę Zbigniewa Petrynowskiego 4:2. Goście prowadzili do przerwy 1:0, po zmianie stron zdobyli 3 kolejne bramki. Gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami. Wygraną Widokowi dały bramki, które zdobyli: Damian Gromek (2), Eryk Gross i Adam Stankiewicz.

Już od pierwszych minut meczu przewaga w aspekcie warunków fizycznych była po stronie gospodarzy, młodzi osiedlowi nie ustępowali piłkarsko. Bardzo młoda drużyna, w której zadebiutowało dwóch zawodników z rocznika 2004 Maciej Zając i Eryk Gross, osiągnęła sukces w postaci bardzo cennego zwycięstwa, które pozwala Widokowi mieć nadzieję na utrzymanie w okręgówce.

Także w środę grano na czterech innych boiskach. W Jeżowie Olimpia pokonała Juvenię Wysokienice 2:0, Zryw Wygoda uległ Victorii Bielawy 2:3, GLKS Wołucza pokonał Olympic Słupia 3:0, a Olimpia Chąśno pokonała w Bełchowie 2:0.

Wcześniej, awansem rozegrano dwa mecze. W Cielądzu Pogoń Godzianów wygrała 1:0, a Macovia przegrała w Łyszkowicach z Vagatem 1:6.

Po 23. seriach gier liderem jest Orzeł Nieborów. Na 5. pozycji plasuje się Jutrzenka Drzewce, na 7. Macovia Maków, na 8. Juvenia Wysokienice, na 9. Pogoń Godzianów, na 10. Olympic Słupia, Widok jest 14. a Miedniewiczanka zamyka stawkę na 16. pozycji.

Już w weekend (11-12.05) rozegrana zostanie 24. kolejka.

Dziś zdjęcia z meczu Miedniewiczanka – Widok.

Więcej o piłce nożnej na poziomie okręgu w najnowszym (9.05) i kolejnym (16.05) wydaniach "Głosu Skierniewic i Okolicy".