Siatkówka

wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019 | 22:27

Seniorska siatkówka w wykonaniu pań spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród kibiców. (fot. Adam Michalski)

Po udanej inauguracji sezonu 2019/2020 w III lidze piłki siatkowej, ekipa Grzegorza Hałatiuka, w drugim meczu rozgrywek nie dała rady Libero Vip Gwarant Aleksandrów Łódzki.

W piątkowy (11.10) wieczór Skier-Vis Business Center Skierniewice uległ zespołowi z Aleksandrowa 1:3. Już w pierwszym secie przyjezdne przejęły inicjatywę i kąśliwą zagrywką zdobywały przewagę, która pozwoliła w komfortowych okolicznościach wygrać pierwszą partię 25:10.

Drugi set, od pierwszych piłek, był zacięty. Obie drużyny zdobywały punkt za punkt, a kibice, którzy licznie przybyli do hali przy ulicy Pomologicznej oglądali zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie. Jednak wraz z upływem czasu, zespół z Aleksandrowa ponownie przejął kontrolę i wygrał seta 25:13.

Pewne prowadzenie uśpiło przyjezdne. Gospodynie nie miały nic do stracenia i podjęły rękawice w trzeciej partii. Bardzo dobra gra pozwoliła na wygraną 25:22, odżyły nadzieje na korzystny wynik na zakończenie meczu. Czwarty set był bardziej wyrównany niż pierwszy i drugi, ale w końcówce przyjezdne rozstrzygnęły go na swoją korzyść wygrywając 25:17 i cały mecz 3:1.

Piątkowy mecz był znacznie trudniejszym sprawdzianem niż spotkanie inaugurujące rozgrywki. Aleksandrów Łódzki to silny siatkarski ośrodek, nie tylko w skali województwa, a zespół Libero należy do grona faworytów do tytułu mistrzowskiego. Seniorski zespół Skier-Vis ma za sobą jedynie kilka jednostek treningowych, a w kolejnych meczach na pewno będzie prezentował sie jeszcze lepiej.

Do drużyny dołączyła libero Joanna Szwajkosz, kontuzjowana jest Ewa Pięcek.

Kolejne spotkanie ligowe skierniewiczanki rozegrają w sobotę (19.10), rywalem będzie Volley team Żychlin.

Więcej o spotkaniu w najnowszym (17.10) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".