Pływacy UKS Nawa podczas mistrzostw Polski w pływaniu 14-latków.

Pływacy UKS Nawa podczas mistrzostw Polski w pływaniu 14-latków. (fot. UKS Nawa)

Pierwsza odsłona zimowych mistrzostw Polski w Pływaniu za nami. W miniony weekend (6-8.12) w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali juniorzy 14-letni. Pięcioosobowa drużyna UKS Nawa Skierniewice w składzie: Natalia Górska, Kamil Goździk, Gracjan Kostański, Jakub Lesiński i Joanna Świderska zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Skierniewiczanie aż dziewięciokrotnie awansowali do popołudniowych finałów. Najwyżej sklasyfikowana spośród reprezentantów UKS Nawa została Joanna Świderska, która w konkurencjach 50 oraz 200 metrów stylem motylkowym zajmowała 7. lokaty. Dodatkowo Joanna zajęła 9. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym, a także dwukrotnie wywalczyła awans do sesji finałowych w stylu zmiennym na dystansach 100 i 200 metrów.

Trzykrotnie w finałach B pływała Natalia Górska, a w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym zajęła bardzo wysokie 3. miejsce. Pierwszy start w finale mistrzostw Polski wywalczył Jakub Lesiński, który ostatecznie zajął w finale B 10. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym.

– To były fantastyczne trzy dni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gratulujemy naszym 14l-atkom, teraz czekamy na występy starszych kolegów – mówi Artur Zakrzewski, który opiekował się pływakami podczas weekendowych zawodów. W mistrzostwach udział wzięło 550 zawodników z całej Polski.