Skierniewickie pływanie jak co roku dostarczyło kibicom sportu w mieście powodów do radości. Alicja Ulicka zdobyła trzy medale Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Na zdjęciu pływaczka i Marcin Sarna, trener. (fot. arch)

Anna Kłosińska, Mateusz Bolimowski, Alicja Ulicka, to tylko niektórzy przedstawiciele skierniewickich stowarzyszeń, którzy w minionym roku zdobyli medale mistrzostw Polski. W trudnym czasie lokalny sport stać było na wielkie sukcesy.

Rok 2021 nie rozpoczął się dobrze dla lokalnego środowiska sportowców. Część dotknęły obostrzenia, które być może złagodnieją po 17 stycznia.

Dziś trudno prognozować co przyniosą kolejne miesiące, karty rozdaje wirus, który rzucił się cieniem na sportowy rok 2020. Mimo trudności sukcesów nie brakowało. Sportowcy reprezentujący miejskie kluby zdobywali medale mistrzostw Polski.

Jako pierwsza na podium krajowego czempionatu, stanęła lekkoatletka Anna Kłosińska. Podopieczna Jolanty Barskiej i Doroty Markowskiej z klubu UKS Vis Skierniewice podczas rozgrywanych w Radomiu 52. PZLA Mistrzostw Polski U18 wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju w skoku w dal z fantastycznym rekordem życiowym 5,72 m.

Miniony rok był także udany dla innych lekkoatletek z UKS Vis. Anna Bibik została podwójną mistrzynią województwa łódzkiego juniorów młodszych (U16). Dobry wynik w sprincie skierniewiczanka poprawiła podczas PZLA Mistrzostw Polski U16, podczas których biegała w finale 100 metrów i znalazła się w finale konkursu skoku w dal. Podczas krajowego czempionatu rozgrywanego w Słupsku startowała także z powodzeniem Aleksandra Tarnowska, która także poprawiała rekordy życiowe.

Po udziale w mistrzostwach Polski młodziczek U16 Anna Bibik i Aleksandra Tarnowska wystąpiły w Mistrzostwach Polski Sztafet U16. Październikowe zawody w Łodzi, podopieczne Jolanty Barskiej i Doroty Markowskiej zakończyły ze srebrnym medalem.

Miniony rok był także udany dla judoki MMKS Wojownik Mateusza Bolimowskiego. Podopieczny Jerzego Gołębiewskiego podczas odbywających się w listopadzie, w Józefowie Mistrzostwa Polski Młodzieży U23, walcząc w kategorii do 100 kilogramów zdobył brązowy medal.

W grudniu skierniewiccy sportowcy zdobyli kolejne medale mistrzostw Polski.

Zawodnik sportowej drużyny WOPR Skierniewice 13-letni Piotr Kępczyński został rekordzistą Polski i złotym medalistą Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym 2020. Podopieczny Kacpra Piguły został także najlepszym młodzikiem w klasyfikacji generalnej.

Trenująca i mieszkająca od sierpnia w Stanach Zjednoczonych zawodniczka UKS Nawa Skierniewice Alicja Ulicka podczas Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców zdobyła trzy medale w stylu grzbietowym.

Poza medalami imprez rangi mistrzowskiej w minionym roku miało miejsce jeszcze kilka innych wydarzeń godnych odnotowania.

Na sportowe podsumowanie 2020 roku zapraszamy do tygodnika „Głos Skierniewic i Okolicy” (wydanie z 14 stycznia).