Koszykówka

wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2021 | 18:47 komentarzy 3

Kadeci MKS Ósemka ulegli Wiśle Kraków w swoim drugim meczu turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski w koszykówce U15. (fot. Adam Michalski)

Zespół kadetów MKS Ósemka w sobotę (15.05) poniósł drugą porażkę w ramach turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski kadetów w koszykówce.

Po piątkowej nieudanej inauguracji turnieju rozgrywanego w hali OSiR przy ulicy Pomologicznej 10, w sobotę zespół Adriana El-Warda liczył na wygraną w starciu Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków. W pierwszej kwarcie starcie skierniewicko-krakowskie były wyrównane. Gospodarze próbowali odskoczyć na kilkupunktowe prowadzenie, jednak goście skutecznie utrzymywali bezpieczną różnicę. Pod koniec drugiej i w trzeciej kwarcie kwarcie zarysowała się wyraźna przewaga krakowian. Jednak Ósemka nie składała broni. Gospodarze od stanu 44:60 doprowadzili do stanu 62:67 na 7 minut przed końcem meczu i nadzieja na odniesienie zwycięstwa nadal się tliła. Niestety ostatecznie to Wisła była lepsza wygrywając 80:69.

W ekipie gospodarzy, podobnie jak w piątek zabrakło kontuzjowanego lidera Doriana El-Warda, a ciężar gry na swoje barki wzięli Jan Łuczak, Maciej Wójcik i Filip Piechota.

Porażka, przy jednoczesnym zwycięstwie MKS Nysy Kłodzko nad BSK Kadetem Biała Podlaska w drugim sobotnim meczu przekreśliła szanse skierniewickiego zespołu na awans do półfinału.

W niedzielę, ostatniego dnia zawodów rywalem Ósemki o godzinie 13.30 będzie ekipa Kadeta Biała Podlaska.

Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny trzydniowego turnieju. Niestety, ze względu na pandemię mecze rozgrywane będą przy pustych trybunach.

Ósemka jest jednym z sześciu gospodarzy turniejów ćwierćfinałowych. Pozostałe rozgrywane będą w: Ostrowie Wielkopolskim, Niemodlinie, Przemyślu, Białystoku i Koszalinie. Półfinały mistrzostw Polski w kategorii U15 także odbędą się w maju (28–30.05). Finał rozegrany zostanie w czerwcu (9–13.06).