Przygotowujący się do startów w mistrzostwach Polski pływacy UKS zdominowali rywalizację podczas mistrzostw województwa. (fot. UKS Nawa)

Aż 42 medale (12 złotych, 15 srebrnych, 15 brązowych) wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Nawa Skierniewice podczas Otwartych Letnich Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Pływaniu.

Mistrzostwa odbyły się w weekend (29-30.05) w 50. metrowej pływalni łódzkiej Zatoki Sportu.

– Dla większości naszych pływaków był to ostatni sprawdzian przed letnimi mistrzostwami Polski. Pomimo ciężkiego okresu przygotowawczego wyniki napawają dużym optymizmem – ocenia Marcin Sarna, trener.

Fantastyczne zawody ma za sobą Alicja Rodziewicz, która łącznie zdobyła aż 5 medali (4 złote i 1 srebrny), na dystansach 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem dowolnym. Zuzanna Denisiewicz wywalczyła 3 złote krążki w konkurencjach: 400 m stylem zmiennym, 200 m stylem zmiennym i 200 m stylem grzbietowym. Natalia Górska zdobyła 2 medale, złoto na 50 m stylem grzbietowym i srebro na 50 m stylem dowolnym. Oliwia Zakrzewska zakończyła swój start z dorobkiem 3 medali (1 złoty i 2 srebrne) na: 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem grzbietowym.

Alicja Ulicka zdobyła złoto na 50 m stylem grzbietowym. Kornelia Walz zdobyła złoto na 50 m stylem dowolnym.

Jan Michalak wywalczył złoto na 400 m stylem zmiennym i brąz na 200 m stylem klasycznym.

Pola Drążkiewicz zdobyła 4 medale (3 srebrne i brązowy) na dystansach: 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem klasycznym, 200 m stylem klasycznym i 400 m stylem dowolnym. Joanna Świderska zdobyła 3 srebrne krążki na: 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem motylkowym. Bartosz Stefanowski także ukończył start z 3. medalami, srebrnymi na 100 m stylem motylkowym i 50 m stylem motylkowym oraz brązowym na 200 m stylem motylkowym. Inez Sarna wywalczyła srebro na 100 m stylem grzbietowym i brąz na 50 m stylem grzbietowym. Sebastian Głowacki czterokrotnie stawał na podium, zdobywając srebro na 200 m stylem klasycznym i brązowe medale na: 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem klasycznym i 400 m stylem dowolnym.

Bartłomiej Karwat zdobył srebro na 50 m stylem grzbietowym. Weronika Lesiak dwa brązowe medale na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym. Nadia Lipowska wywalczyła brązowe krążki na 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem dowolnym. Michalina Rutkowska zdobyła brąz na 50 m stylem klasycznym, Weronika Michalik brąz na 200 m stylem klasycznym, Gracjan Kostański brąz na 50 m stylem klasycznym, a Julia Furmańska brąz na 200 m stylem motylkowym.