Skierniewickie sztafety w Mistrzostwach Polski w Wielobojach (U16, U20) i Sztafetach zaprezentowały się bardzo dobrze. Panowie (na zdjęciu) ukończyli zawody tuż za podium. (fot. UKS Vis)

Łódź była gospodarzem 4. PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach (U16, U20) i Sztafetach. Drużyny UKS Vis Skierniewice uplasowały się tuż za podium. Bardzo dobry początek sezonu notują skierniewiccy płotkarze i płotkarki, którzy meldują się w ścisłych krajowych czołówkach w swoich kategoriach.

Podczas 4. PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach (U16, U20) i Sztafetach Żeńska sztafeta w kategorii open, w składzie Anna Kłosińska, Marika Magdziarz, Aleksandra Tarnowska i Anna Bibik na dystansie 4x200 metrów uzyskała czas 1:48.67. Wygrała drużyna SKLA Sopot z wynikiem 1:39.87.

Panowie Michał Synajewski, Filip Nowicki, Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz w sztafecie 4x200 metrów w kategorii U16 uzyskali czas 1:39.11. Najlepsza była ekipa MKS MOS Wrocław z czasem 1:38.03, przed MLKS Argos Żary (1:38.18) i Zawiszą Bydgoszcz (1:38.76). Lekkoatleci są podopiecznymi trenerek Jolanty Barskiej i Doroty Markowskiej.

Doskonała forma skierniewickich lekkoatletów przełożyła się na znakomite wyniki i bardzo wysokie miejsca w krajowych rankingach.

Wśród dziewcząt w kategorii U14 na listach krajowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki najlepszy rezultat w 2021 póki co należy do skierniewiczanki Jagody Nowakowskiej, która dystans 80 metrów przez płotki, podczas zawodów w Teresinie pokonała w czasie 13.77 sek. Dobre 5. miejsce w rankingu zajmuje Zuzanna Kanderska (rezultat 14.24 sek.). Z grona chłopców 2. wynik w Polsce w kategorii U16 ma Bartek Żaczkiewicz (15.74 sek.).

3. w Polsce rezultat na 110 metrów przez płotki w kategorii U16 ma Filip Nowicki. W kategorii U14 trzeci wynik w kraju należy do Kacpra Kamińskiego.

W najbliższy weekend w Łodzi (19-20.06) odbędzie się Finał Krajowy cyklu Czwartki lekkoatletyczne.