Zawody w Olsztynie zakończyły się wielkim sukcesem reprezentacji UKS Nawa Skierniewice. (fot. UKS Nawa)

Czternastoletni reprezentanci UKS Nawa Skierniewice znakomicie wypadli w najważniejszym starcie sezonu 2021. Podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego podczas Letnich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Olsztynie stawali na najwyższym stopniu podium.

Młodzi zawodnicy UKS Nawa po mistrzowską formę pojechali do Puław, gdzie od połowy czerwca trenowali w 50. metrowym basenie. Przygotowania przyniosły znakomite efekty. W minionym tygodniu (1-4.07)  w Olsztynie w krajowym czempionacie juniorów młodszych 14-letnich podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego wypadli rewelacyjnie.

– Cztery dni zmagań były jak czteroodcinkowy serial trzymający w niesamowitym napięciu i zakończony happy endem – opowiada Marcin Sarna, trener.

Fantastyczny start zanotowała sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym. Dziewczęta z UKS Nawa po wspaniałej walce jako pierwsze dotarły do mety i zostały mistrzyniami Polski. Skład złotej sztafety tworzyły: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska i Inez Sarna.

Wspaniałe zawody ma za sobą Zuzanna Denisiewicz, która do złota w sztafecie dołożyła złoto na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz brąz na 100 metrów stylem grzbietowym. – Nasi reprezentanci wielokrotnie kwalifikowali się do ścisłych finałów, walcząc już bezpośrednio o najwyższe lokaty wśród najlepszych pływaków w Polsce – dodaje Marcin Sarna.

Na wysokim 5. miejscu start na dystansie 4x100 metrów stylem dowolnym ukończyła drużyna w składzie: Oliwia Zakrzewska, Weronika Michalik, Zuzanna Denisiewicz, Inez Sarna. Na 7. pozycji uplasowała się skierniewicka ekipa na dystansie 4x200 metrów stylem dowolnym w składzie: Oliwia Zakrzewska, Inez Sarna, Pola Drążkiewicz, Zuzanna Denisiewicz. Mieszana drużyna Nawy (Zuzanna Denisiewicz, Sebastian Głowacki, Oliwia Zakrzewska, Michał Brodowski) w rywalizacji sztafet na dystansie 4x100 metrów stylem zmiennym uplasowała się na 11. miejscu.

Zuzanna Denisiewicz poza pozycjami medalowymi, zajęła 5. miejsce w finale A w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym, 6. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym i 6. w finale B w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym,

Oliwia Zakrzewska zajęła 7. pozycję w finale A w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym, 7. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym oraz 10. miejsce w finale A w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym.

Pola Drążkiewicz niemal skopiowała osiągnięcia koleżanki w rywalizacji specjalistek od stylu klasycznego. Zajęła 7. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym, 8. miejsce w finale A w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym oraz 10. miejsce w finale A w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym.

Inez Sarna uplasowała się na 4. miejscu w finale B w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym i 4. miejsce w finale B w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym.

Weronika Michalik była 4. w finale B w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym, a Sebastian Głowacki zajął 10. miejsce w finale A w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym.

Po powrocie z Olsztyna skierniewiczan w Ratuszu ugościł Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za sport. Były gratulacje i upominki.

W połowie lipca (15-18.07) równolegle rozgrywane będą mistrzostwa Polski 15-latków, 16-latków oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (17-18-latkowie). Zmagania toczyć się będą w Olsztynie, Oświęcimiu i Bydgoszczy.