Finał Pucharu Starosty Skierniewickiego był świętem sportu w powiecie. Dobre widowisko piłkarskie miało swoją oprawę, a wszystko odbyło się przy udziale licznie zgromadzonych kibiców piłki nożnej. (fot. Adam Michalski i Sport Powiatu Skierniewickiego)

Niedzielny (8.08) finał Pucharu Starosty Skierniewickiego 2021 okazał się prawdziwym świętem piłki nożnej. Na boisku w Lipcach Reymontowskich, w obecności licznie przybyłych kibiców, Macovia Maków pokonała 4:3 Manchatana Nowy Kawęczyn.

Miniona niedziela przebiegała pod dyktando emocji związanych z finałem piłkarskiego Turnieju o Puchar Starosty Skierniewickiego 2021. Arena zmagań mimo obserwowanych w ostatnich dniach intensywnych opadów deszczu idealnie nadawała się do gry, a wszyscy uczestnicy niedzielnego spotkania mogli czuć się usatysfakcjonowani poziomem finału.

Mecz Macovii Maków i Manchatana Nowy Kawęczyn z trybun wraz oglądali między innymi Starosta Skierniewicki Mirosław Belina, Wójt Gminy Lipce Reymontowskie Marek Sałek oraz Wójt Gminy Nowy Kawęczyn Włodzimierz Ciok.

Pierwszy gwizdek niedzielnego meczu poprzedzony został minutą ciszy poświęconą pamięci zmarłego kilka miesięcy temu Tadeusza Kruka, wieloletniego działacza sportowego.

Na boisku lepsi okazali się makowianie, którzy zwyciężyli 4:3. Bramki dla Macovii zdobyli: Patryk Błędowski 2, Piotr Winciorek i Mateusz Białek. Dla pokonanych trafiali: Mariusz Bursztynowicz, Bartłomiej Leniarski i Łukasz Dziąg.

Poza okazałym pucharem zwycięzcy otrzymali także symboliczny czek na kwotę 2000 tys. Pokonani mogli cieszyć się z nagrody finansowej w wysokości 1000 złotych.

To była już 22. edycja Turnieju o Puchar Starosty Skierniewickiego. Obrońcą trofeum była Jutrzenka Drzewce.

Więcej o finale w najbliższym wydaniu (12.08) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".