Reprezentacja UKS Nawa Skierniewice podczas finałowej rundy wojewódzkiej ligi dzieci i młodzików. (fot. UKS Nawa)

Zawodnicy i zawodniczki UKS Nawa Skierniewice wzięli udział w finałowej rundzie wojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w pływaków. Zawody odbyły się w Opocznie w piątek (5.11), a skierniewiczanie już w pierwszej konkurencji okazali się najlepsi. Mieszana sztafeta 4x50 metrów w składzie Alicja Rodziewicz, Weronika Lesiak, Bartłomiej Karwat i Julian Pietrowski zdobyła złoto. Doskonale spisali się także w konkurencjach indywidualnych.

Dwa złote medale dla UKS Nawa zdobyła Alicja Rodziewicz, która triumfowała w konkurencjach 200 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem zmiennym. Sukces koleżanki powtórzyła Lena Wieczorek najlepsza na 200 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem zmiennym. Weronika Lesiak wywalczyła złoto w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym i brąz na 100 metrów stylem zmiennym. Maria Urbanek zdobyła srebro w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym i brąz na 100 metrów stylem zmiennym. Bartłomiej Karwat dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium, po wyścigach na 200 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem zmiennym.

Miejsca tuż za podium zajmowali: Kamila Sałuda, 4. w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym, Zuzanna Petrykowska, 5. w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym, Kaja Nowak, 5. na 200 metrów stylem motylkowym i Anna Sypniewska, 6. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym.

W klasyfikacji generalnej ligi triumfatorkami wśród dziewcząt zostały Alicja Rodziewicz oraz Lena Wieczorek, miejsca 2. i 3. zajęły odpowiednio Weronika Lesiak oraz Maria Urbanek.

Dziewczęta wygrały także w ostatniej z konkurencji, sztafecie 6x50m stylem grzbietowym, wyprzedzając sztafetę UKS 149 Łódź o ponad 13 sekund. Sztafeta popłynęła w składzie: Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz, Nela Kania, Karolina Leszczyńska, Maria Urbanek i Anna Sypniewska.