W meczu III ligi piłki siatkowej pań zespół Skier-Vis Business Center Skierniewice uległ liderowi ze Zduńskiej Woli 0:3. (fot. Adam Michalski)

Zespół UKS Akademia Siatkówki KYUBI Zduńska Wola był drugim rywalem ekipy Skier-Vis Business Center Skierniewice w rozgrywkach III ligi sezonu 2021/2022. Gospodynie piątkowego (12.11) starcia nie sprostały rywalkom przegrywając 0:3.

Piątkowy mecz zgromadził na trybunach wielu kibiców piłki siatkowej zarówno ze Skierniewic jak i ze Zduńskiej Woli. Pierwszą partię przyjezdne rozstrzygnęły na swoją korzyść 25:16. Trenerzy Skier-Vis Grzegorz Hałatiuk i Marek Leśniewicz próbowali odmienić losy seta dokonując zmian, jednak kąśliwa zagrywka rywalek nie pozwalała na wiele. Problemy w przyjęciu uniemożliwiały skuteczne ataki i zrobiło się 0:1.

Druga partia także przebiegała pod dyktando lidera (25:13).

Na początku trzeciego seta wydawało się, że gospodynie złapały wiatr w żagle. Rozpoczęły dobrze i prowadziły 4:0, a później 9:6. Jednak wraz z upływem czasu kontrolę nad przebiegiem partii przejmowały siatkarki ze Zduńskiej Woli, które ostatecznie wygrały 25:16 i cały mecz 3:0.

Dla skierniewiczanek była to pierwsza porażka w sezonie, przyjezdne zanotowały trzecie zwycięstwo i nie straciły ani jednego seta. W czwartek (25.11) Skier-Vis zagra w Ozorkowie.

Więcej o piątkowym spotkaniu w kolejnym wydaniu (18.11) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".