Zawodnicy Akademii Młodych Sportowców DIEGO z opiekunem Krzysztofem Garbiczem.

Zawodnicy Akademii Młodych Sportowców DIEGO z opiekunem Krzysztofem Garbiczem. (fot. Adam Michalski)

Młodzi zawodnicy Akademii Młodych Sportowców DIEGO wzięli udział w prestiżowym Mitingu Pamięci Ireny Szewińskiej, który odbył się w Toruniu. Łupem podopiecznych Krzysztofa Garbicza padło wiele rekordów życiowych. – To najważniejsza impreza halowego sezonu dla najmłodszych lekkoatletów – mówi Krzysztof Garbicz.

W zawodach, które odbyły się w niedzielę (30.01) wzięło udział ponad 1000 dzieci z całej Polski. W stawce znalazła się 12. osobowa reprezentacja Akademii Młodych Sportowców DIEGO.

Zaimponował Bartosz Krawczyk, który w kategorii U14 już w eliminacjach biegu na 60 metrów poprawił swój rekord życiowy o 0.22 sekundy i pokonał dystans w czasie 7.99 sek. W finale czas 8.09 sek. zapewnił skierniewiczaninowi triumf w tej konkurencji. W rywalizacji na 200 metrów Bartek, lider tabeli PZLA w tej konkurencji, z czasem 27.31 sek. zapewnił sobie dublet w Toruniu, wygrywając dwie sprinterskie konkurencje.

Iga Kruk (kategoria U10) w biegu na 60 metrów z czasem 10.02 sek. wywalczyła srebrny medal, a 3 godziny później w swoim debiucie na dystansie 200 metrów z bardzo dobrym rezultatem 35.23 sek. zdobyła brązowy krążek. Błażej Wójciński (kategoria U12) podobnie jak Bartek Krawczyk, już w eliminacjach biegu na 60 metrów ustanowił życiówkę 9.20 sek. i awansował do finału, w którym po walce do ostatnich centymetrów wywalczył swój pierwszy w karierze brązowy medal. W rywalizacji na 200 metrów Błażej zdobył srebro z czasem 31.52 sek. Kamila Kamińska (U10) najmłodsza reprezentantka Akademii (rocznik 2014) ustanowiła dwa nowe rekordy życiowe, na 60 metrów 11.09 sek., a na 200 metrów 39.04 sek. Franciszek Grotkowski (U14) w biegu na 60 metrów uzyskał czas 8.68 sek., co jest drugim najlepszym rezultatem młodego zawodnika w karierze. Debiut na 200 metrów ukończył z rezultatem 29.89 sek. Michał Rydzoń (U14), po bardzo dobrym biegu na 200 metrów z czasem 30.32 sek. poprawił swój rekord o prawie 3 sekundy. W skoku w dal Michał zajął bardzo dobre 6. miejsce z wynikiem 4.13 m

. Nataniel Nowicki (U14) na dystansie 200 metrów uzyskał czas 31.95 sek., co jest jego nowym rekordem życiowym. Skierniewiczanin "życiówkę" ustanowił także w skoku w dal – 3.98 m. Lubomir Męcina (U14) dwukrotnie ustanowił najlepsze rezultaty w dotychczasowej przygodzie z królową sportu. Na 60 metrów to 9.49 sek., a na 200 33.74 sek.

W niedzielę startowali także najstarsi zawodnicy (U16) Akademii, dla których udział w zawodach był bardzo dobrym przetarciem przed najważniejszą imprezą sezonu –Mistrzostwami Województwa Łódzkiego U16. W biegu na 60 metrów Oskar Mirowski uzyskał 7.69 sek., Aleks Garbicz 7.72 sek., Franek Puchalski 8.20 sek., a Bartek Korbeń 8.40 sek.