Pływanie

wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2022 | 09:20 komentarzy 1

Pływacy i pływaczki UKS Nawa Skierniewice podczas Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie. (fot. UKS Nawa)

Liczna reprezentacja UKS Nawa Skierniewice w miniony weekend (9-10.04) rywalizowała w Lublinie, gdzie odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego w kategoriach juniorskich wywalczyli łącznie 17 medali. Skierniewicki klub to już nie tylko marka w łódzkim, o zdolnej młodzieży głośno jest w całym kraju.

Areną weekendowych, pływackich zmagań była efektowna, olimpijska pływalnia AQUA w Lublinie. Rzadko zdarza się, by kibice pływania ze Skierniewic mieli możliwość podziwiania na żywo zawodników UKS Nawa w rywalizacji z najlepszymi w kraju. Tym razem było inaczej. Dzięki umowie zawartej pomiędzy Polskim Związkiem Pływackim i TVP Sport weekendowe zawody można było oglądać z perspektywy salonowej kanapy.

− Obiekt robi wrażenie. Jest dosyć młody, a to co widzowie mogli zobaczyć na ekranach telewizorów to tylko jego część. Obok 50-metrowej pływalni jest arena 25-metrowa oraz strefa rekreacyjna. W skład kompleksu wchodzi także pełnowymiarowe, kryte lodowisko oraz stadion piłkarskiego Motoru Lublin, całość robi wrażenie − opowiada Artur Zakrzewski.

Reprezentacja UKS Nawa w Lublinie zaimponowała formą i rezultatami.

− Kolejny raz nasi zawodnicy dali wspaniały pokaz szybkiego pływania przywożąc do Skierniewic siedemnaście medali − mówi Marcin Sarna, prezes UKS Nawa. Najlepszą zawodniczką Pucharu Polski w kategorii juniorów została skierniewiczanka Alicja Rodziewicz.

W kategorii juniorów do 14 roku życia Alicja zdobyła sześć medali, w tym pięć złotych, na dystansach: 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem motylkowym, 200 metrów stylem motylkowym, 200 metrów stylem zmiennym i 400 metrów stylem zmiennym. Ala wywalczyła także srebro na 200 metrów stylem grzbietowym.

Cztery medale w kategorii U15 wywalczyła Zuzanna Denisiewicz, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, dwa razy kończyła rywalizację na drugiej pozycji. Zuza najlepsza była na 200 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem zmiennym. Na drugim miejscu kończyła zmagania na 100 metrów stylem grzbietowym i 400 metrów stylem zmiennym.

Weronika Lesiak (U14) wygrała rywalizację na 50 metrów stylem klasycznym, druga była na  200 metrów stylem zmiennym.

Wśród najlepszych w swoich konkurencjach znaleźli się także: Bartłomiej Karwat, drugi w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym i trzeci na 100 metrów stylem motylkowym, Joanna Świderska, trzecia w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym, Julia Furmańska, trzecia w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym i Pola Drążkiewicz trzecia na 200 metrów stylem klasycznym.

W zawodach z powodzeniem startowali także inni podopieczni Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego.

Dobre starty mają za sobą także: Michał Brodowski, Paulina Dudek, Sebastian Głowacki, Kamil Goździk, , Jarosław Jankiewicz-Delgado, Jakub Lesiński, Mikołaj Maszewski, Jan Michalak Weronika Michalik, Zuzanna Petrykowska, Julian Piotrowski, Inez Sarna i Oliwia Zakrzewska.