Seweryn Duda z Krakowa z czasem 36.20 wygrał 6. edycję biegu Dychy z hakiem, która tradycyjnie odbyła się w Borowinach pod Skierniewicami. Wśród kobiet triumfowała Paulina Sadowy-Selke z Milanówka.  Linię mety przebiegła z czasem 46.25.

Przed rozpoczęciem głównego biegu na trasie rywalizowali najmłodsi biegacze. To dystans 200 metrów, po którym każdy z młodych adeptów był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy medal.

Punktualnie w południe wystartował główny wyścig. Zgodnie z zapowiedziami tegoroczna trasa została zmieniona niemal w 90 procentach.

Będziemy rozmawiać z zawodnikami jak oceniają nową trasę. Być może otrzymamy porady, które wykorzystamy w przyszłej edycji. Dla nas najważniejsze jest, aby zachować rodzinną atmosferę.

Sławomir Kołosowski, organizator Dychy z hakiem w Borowinach

Podobnie jak w poprzednich edycjach zorganizowano także krótszy dystans, wynoszący ponad 5 kilometrów. Triumfował 16-letni Michał Brzeziński ze Skierniewic. Najszybsza w kategorii kobiet była Marzena Gędek z Łowicza.

Łącznie w biegach wzięło ponad 130 uczestników.