Młodzicy AZS przegrali z PKK 99 Pabianice.

Młodzicy AZS przegrali z PKK 99 Pabianice. (fot. Adam Michalski)

Za zespołami AZS i MKS Ósemka kolejny intensywny weekend. Zespół kadetów Ósemki wygrał ogólnopolski turniej w Poznaniu. Dobre spotkania mają za sobą także ekipy AZS.

Kadeci U15 Ósemki w sobotę (11.02) wystąpili w jubileuszowym X Memoriale Gerarda Gramse w Poznaniu. Skierniewiczanie pokonując MKK Pyrę Poznań i SKM Zastal Zielona Góra zakończyła rywalizację zwycięstwem. Najlepszym zawodnikiem Ósemki został wybrany Patryk Hurynowicz.

W weekend najmłodsi wzięli udział w turniejach ligowych. Dziewczęta z Ósemki w kategorii U11 pokonały ŁKS KK Łódź 66:15 i UKS SMS Basket Aleksandrów Łódzki 60:15 i są wiceliderkami cyklu. Chłopcy w tej samej kategorii ograli KS Kutno 62:20 i ulegli MUKS King Tomaszów Mazowiecki 40:52.

W kategorii żaczek U12 dziewczęta z Ósemki pokonały KS Kutno 56:5 oraz przegrały z Basket 4Ever Ksawerów 22:72.

W weekend grały ekipy AZS. W sobotę drużyna kadetów U15 podejmowała ekipę Basketu Stryków. Po udanej pierwszej połowie, w drugiej zmęczenie azetesiaków, spowodowane brakami kadrowymi stopniowo narastało, a goście wygrali 80:58.

W całym meczu spudłowaliśmy aż 16 rzutów osobistych, zdecydowaną większość w drugiej połowie mówi Przemysław Sas, opiekun drużyny. Najlepszym strzelcem wśród pokonanych był Oliwier Grochowski, autor 18 punktów.

W niedzielę młodzicy podejmowali Złote Kolibry PKK 99 Pabianice i mimo ambitnej postawy goście okazali się lepsi 81:58, chociaż tuż po przerwie ich przewaga wynosiła zaledwie kilka punktów. Najwięcej punktów dla AZS zdobył Filip Korycki (33).

W lidze skrzatów U11 AZS pokonał ŁKS KM Szkołę Gortata III Łódź 61:27 i uległ PKK 99 Pabianice 51:63.

Więcej o koszykówce w najnowszym wydaniu (16.02) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy". Dziś zdjęcia z meczu młodzików AZS przeciwko gościom z Pabianic.