Turniej w Makowie rozpoczął się przed godziną 10.00, a zakończył późnym wieczorem. (fot. Adam Michalski)

Hala Makowskiego Centrum Kultury przy ulicy Akacjowej, w minioną niedzielę (26.02) była areną Mistrzostw Województwa Łódzkiego Seniorów w tenisie stołowym. Rozegrano turnieje singla, debla oraz gry mieszanej. W tej ostatniej kategorii zwyciężyła para reprezentująca UKS Agaris Maków, Marta i Paweł Stopińscy.

Mistrzostw Województwa Łódzkiego Seniorów w tenisie stołowym otworzył Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz. W turnieju udział wzięło 73 zawodniczek i zawodników, 19 kobiet i 54 mężczyzn. Rozegrano łącznie pięć konkurencji, indywidualne kobiet i mężczyzn, gry podwójne kobiet i mężczyzn oraz gry mieszane (miksty).

W turnieju udział wzięły 4 zawodniczki oraz 10 zawodników UKS Agaris Maków. Makowianie zdobyli sześć medali w czterech konkurencjach.

Złoto w grze mieszanej wywalczyła para Marta i Paweł Stopińscy, a brązowe medale zdobyli: Marta Stopińska w singlu kobiet, Marta Stopińska w grze podwójnej kobiet wraz z Aleksandrą Simą (ULKS Kusy Łobudzice), oraz Michał i Witold Uzarczykowie w grze podwójnej mężczyzn.

Ponadto Monika Jacczyk i Anna Caban zajęły miejsce w przedziale 5-8, a Patrycja Strojek uplasowała się na pozycjach 9-12.

W rywalizacji seniorów najwyżej sklasyfikowany został Paweł Stopiński (9-16), inni zawodnicy UKS Agaris Maków zajęli następujące pozycje: 17-24. Witold Uzarczyk i Michał Uzarczyk, 25-32. Krzysztof Placek, Mateusz Kowalski, Tomasz Nowak i Jacek Gędek, 33-40. Michał Misiak i Jan Ceroń, 41-46. Kamil Gala

W grze mieszanej: 5-8. Anna Caban/Krzysztof Placek, 9-16. Monika Jacczyk/Tomasz Nowak i Patrycja Strojek/Jan Ceroń

W deblu kobiet 5-8. Monika Jacczyk/Patrycja Strojek, w deblu mężczyzn: 5-8. Paweł Stopiński/Jarosław Nitek (ULKS Moszczenica), 9-16. Michał Misiak/Krzysztof Placek oraz 17-24. Kamil Gala/Jacek Gędek i Tomasz Nowak/Mateusz Kowalski.

W marcu makowianie powrócą do rywalizacji ligowej.