Hokeiści Klubu Sportowego Polonia rozegrali pierwsze ligowe spotkanie w 2023 roku na stadionie przy ulicy Trakcyjnej. (fot. Adam Michalski)

Na stadionie przy ulicy Trakcyjnej w Skierniewicach, w minioną sobotę (25.03), rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2022/2023 w I lidze hokeja na trawie rozpoczęła ekipa Klubu Sportowego Polonia. Rywalem była drużyna MKS Środa Wielkopolska. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 6:2.

Skierniewiczanie z Klubu Sportowego Polonia rundę wiosenną w I lidze rozpoczęli sobotnim (25.03) starciem z MKS Środa Wielkopolska. Spotkanie poprzedzone gradobiciem składało się z czterech kwart, każda po 15 minut.

– Tuż przed meczem mieliśmy ulewny deszcz i grad, całe szczęście boisko nadawało się do gry – mówi Marek Sikora, trener.

Gospodarze nie rozpoczęli najlepiej, po kwadransie przegrywali 0:3 mimo, że stworzyli kilka ciekawych akcji i okazji do zdobycia bramki. Kolejne kwarty były remisowe (0:0 i 1:1). W ostatniej ponownie górą 2:1 byli goście, którzy zwyciężyli ostatecznie 6:2.

Zespół Polonii zagrał w składzie: Norbert Siochna, Ali Tahir, Przemysław Kalczyński, Szymon Marosz, Kamil Wodnicki, Patryk Kowalski, Bartosz Zdzieszyński, Jakub Sielski, Adrian Rodrigues, Wiktor Wawszkowicz, Bartosz Głodowski, Jacek Wasilewski, Maciej Nowak, Konrad Usiarczyk, Andrei Lazarau, Karanvi Singh.

– Większość kadry stanowią to młodzi zawodnicy, którzy dopiero zdobywają doświadczenie w rozgrywkach I ligi – mówi Marek Sikora, trener zespołu. – Aktualnie do rozgrywek mamy zgłoszonych seniorów i młodzików, którzy zagrają w lidze okręgowej – dodaje.

W ramach 9. kolejki (1.04) skierniewiczanie pojadą do Stęszewa na mecz z KS Lipno. Kolejny mecz na obiekcie przy ulicy Trakcyjnej KS Polonia rozegra w niedzielę, po świętach, a rywalem będzie aktualny wicelider, HKS Siemianowiczanka.

Więcej na temat hokeja w najnowszym wydaniu (30.03) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".