Po trzech wyjazdowych, zwycięskich spotkaniach Skier-Vis wrócił do hali przy ulicy Pomologicznej i przegrał z liderem ze Zduńskiej Woli. (fot. Adam Michalski)

Po serii wyjazdowych spotkań trzecioligowe siatkarki Skier-Vis wróciły do hali przy ulicy Pomologicznej. W piątek (1.12) przegrały 0:3 z liderem, UKS Akademią Siatkówki Zduńska Wola.

Listopad był miesiącem bardzo udanym dla trzecioligowego zespołu Skier-Vis. Podopieczne Marka Hertela wygrały trzy wyjazdowe spotkania, a w piątek  (1.12) powróciły do hali przy ulicy Pomologicznej, gdzie były gospodarzem spotkania z UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Rywalki są liderkami rozgrywek, które do tej pory nie poznały goryczy porażki, a od pierwszych minut spotkania przeciwko ekipie Skier-Vis próbowały narzucić swój styl gry. Lider wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, które, mimo starać podopiecznych Marka Hertela, utrzymał do końca seta.

Scenariusz drugiej partii był bardzo podobny. Przez zdecydowaną większość seta prowadziły przyjezdne, jednak w końcówce gospodyniom udało się to, czego próbowały już w otwierającej spotkanie rozgrywce. Niemal w beznadziejnej sytuacji, tracąc 6-7 punktów, doprowadziły do stanu po 24:24. Niestety dwa kolejne punkty zdobyły przyjezdne, które objęły prowadzenie. W trzecim secie dopięły swego zwyciężając do 22.

Dla zespołu Skier-Vis było to ostatnie spotkanie o ligowe punkty w 2023 roku. Kolejne walczące o II ligę panie rozegrają już w styczniu. W pierwszy piątek nowego roku (5.01) podejmą WKS Prosnę Wieruszów.