Grupa pływaków z trenerem Arturem Zakrzewskim podczas Arena Grand Prix w Warszawie. (fot. UKS Nawa)

Przygotowujący się do mistrzostw Polski pływacy UKS Nawa Skierniewice wystartowali w Arena Grand Prix Pucharze Polski. W stolicy swoją formę sprawdziła 14-osobowa reprezentacja skierniewickiego stowarzyszenia, która wywalczyła 10 medali, aż 5 zdobyła reprezentantka Polski i najlepszy sportowiec 2023 w Skierniewicach – Alicja Rodziewicz.

Alicja Rodziewicz, sportowiec roku w Skierniewicach błysnęła formą w Warszawie. W sprawdzianie formy, w rywalizacji z najszybszymi w Polsce, zwyciężyła w swojej kategorii na 400 metrów stylem zmiennym (2. miejsce w open), była także najszybsza na 200 metrów stylem motylkowym. Ponadto zajęła 2. miejsca na dystansach 200 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów motylkowym. Na 1500 metrów dowolnym Ala była trzecia.

Dwukrotnie najszybszy na 200 metrów zmiennym i motylkowym był Bartłomiej Karwat. Zuzanna Denisiewicz zajęła 3. miejsce na dystansie 200 metrów grzbietem. Maria Urbanek była trzecia na 50 metrów stylem grzbietowym. Trzecia na 50 metrów grzbietem była Inez Sarna.

Miejsca za podium, w swoich kategoriach, zajmowali: Oliwia Zakrzewska, Hanna Pietrzyk, Joanna Świderska, Roxana Mydłowska, Sebastian Głowacki i Julian Pietrowski. Dobre starty mają za sobą: Pola Drążkiewicz, Michał Brodowski oraz Jakub Lesiński.

Zaplanowane pierwotnie na weekend 13-14 kwietnia mistrzostwa województwa łódzkiego zostały przełożone na maj.

Zawody, które miały się odbyć w dniach 11-12 kwietnia nie doszły do skutku z powodu zamknięcia łódzkiej pływalni. Nowy termin wydarzenia to dni 9-10 maja.

Młodsi pływacy UKS Nawa startowali w Bełchatowie. O tym występie poinformujemy w najnowszym wydaniu (18.04) tygodnika „Głos Skierniewic i Okolicy”.