wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2013 | 15:47
Jacek Sawicki, pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie został dziś (środa, 27.11), decyzją zarządu wojewdztwa łdzkiego, powołany na stanowisko dyrektora Wojewdzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Doktor Andrzej Michalski został zastępcą dyrektora do spraw medycznych.

Jacek Sawicki, pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie został dziś (środa, 27.11), decyzją zarządu województwa łódzkiego, powołany na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Doktor Andrzej Michalski został zastępcą dyrektora do spraw medycznych.

Na dzisiejszym posiedzeniu zarządu województwa łódzkiego podjęto dwie ważne dla skierniewickiego szpitala decyzje. Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że zarząd przyjął rekomendację komisji konkursowej (21.11) w sprawie powołania zastępcy dyrektora do spraw medycznych  Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. Został nim pełniący dotychczas te obowiązki dr Andrzej Michalski. Zarząd zdecydował również wskazać i powołać naczelnego dyrektora. Wskazanie padło na Jacka Sawickiego, pracownika warszawskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Najprawdopodobniej obowiązki nowy dyrektor przejmie w pierwszej połowie grudnia. Jeśli Jacek Sawicki podtrzyma zainteresowanie stanowiskiem, zostanie z nim podpisana umowa o pracę, będzie kontynuował program naprawczy opracowany przez Eugeniusza Furmana (dziś p.o. dyrektora), przyjęty przez zarząd województwa. Ocenę pracy Sawickiego zarząd dokona na początku przyszłego roku.

Jacek Sawicki startował w obu konkursach, mających wyłonić dyrektora szpitala w Skierniewicach. W pierwszym jego oferta została odrzucona ze względów formalnych. W drugim jego koncepcja prowadzenia szpitala nie zyskała poparcia komisji konkursowej. Pracami szpitala kierować będzie wykładowca akademicki, pracownik NFZ. Sawicki (44 l.) jest doktorem nauk medycznych, wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej. W dniu podjęcia przez zarząd województwa łódzkiego decyzji o mianowaniu, na swoim profilu portalu GoldenLine (polski internetowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych) Jacek Sawicki zamieścił informację: od grudnia 2013 r. Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach.
Doktor Sawicki obecnie zatrudniony jest na stanowisku głównego specjalisty Departamentu Gospodarki Lekami NFZ. W Funduszu pracuje od 2009 roku.
Zajmuje się nadzorem i weryfikacją programów lekowych w onkologii i hematologii. Jest przedstawicielem Prezesa NFZ w Krajowych Zespołach Koordynacyjnych ds. leczenia: hemofilii, ciężkiej astmy alergicznej oraz niedoborów żelaza. Jest członkiem Zespołu wdrażania Ustawy Refundacyjnej w Centrali NFZ.
Od niemal pięciu lat związany jest również ze Szkołą Główną Handlową. Wykłada przedmioty z dziedziny zarządzania w służbie zdrowia.
Przez cztery miesiące 2012 roku Jacek Sawicki zatrudniony był w Ministerstwie Zdrowia na stanowisku specjalisty Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji. Wcześniej (niemal sześć lat) związany był zawodowo z grupą LUX MED (siecią prywatnych poradni medycznych).
Przez jedenaście lat (1994-2005) był adiunktem w Akademii Medycznej w Warszawie. Na koncie ma dwa staże naukowe: w Katedrze Biochemii Uniwersytetu Medycznego w Turynie (Włochy) oraz na chorwackim Uniwersytecie Medycznym w Rijece.
anw

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

wydarzenia

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Julileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Promocja trzeciego tomu "Rocznika Skierniewickiego"...

Spotkanie autorskie wokół publikacji "Torami...

Rozgrzewka za nami. Rusza kampania wyborcza

Opowieść o birmińskich plemionach w cyklu...

Strażacy z subregionu żyrardowskiego dostaną...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA