Prokurator nadzorujący postępowanie w przyszłym tygodniu planuje zakończyć czynności. W styczniu akt oskarżenia wpłynie do sądu – informuje Elżbieta Zarzycka – Rzepka, prokurator rejonowy w Skierniewicach. Prokurator potwierdza również, że biegli zakończyli obserwację psychiatryczną Zbigniewa  M.


Jak wynika z opinii biegłych,  poczytalność poety, autora książeczek dla dzieci w chwili przestępstwa była ograniczona w stopniu znacznym.

Biegli uznali, że oskarżony o pedofilię gdy wykorzystał kilkuletniego chłopca nie w pełni zdawał sobie sprawę z tego co robi. Prokurator Zarzycka – Rzepka w rozmowie z „Głosem” potwierdza, że dobiegła końca obserwacja psychiatryczna Zbigniewa M., jednak dokument w którym biegli formułują oceny do prokuratury do Skierniewic jeszcze nie dotarł. Śledczy nie mogli zatem zapoznać się z zawartymi w nim tezami.
Najważniejszym ustaleniem, które sformułowali psychiatrzy brzmi:  stan zdrowia M. pozwala na to, aby odpowiadał przed sądem, ale sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.
Zbigniew M. to znany w skierniewickim środowisku artysta. W CV wpisał: poeta, bajkopisarz. Pisze dla dzieci bajki. Z chęcią spotyka się z najmłodszymi, opowiada o swojej twórczości. Sąsiedzi mówią – spokojny, inteligentny człowiek, nigdy nie dawał powodów, by na niego narzekać. Często w swoich wierszach opisywał prozę ich życia. Dziś rozkładają bezradnie ręce – nikt nie wiedział. Nie mieliśmy pojęcia.

Do zdarzenia doszło na początku czerwca (5.06.2013). Mężczyzna zaprosił do swojego domu pięcioletniego Kacpra, miał go dotkliwie pokąsać. Chłopiec poskarżył się matce. Policja aresztowała 60 – latka.  Oskarżony nie przyznaje się do winy, ale zdaniem śledczych, dowody są miażdżące
W przyszłym tygodniu prawdopodobnie prokurator skieruje akt oskarżenia do sądu.
Tekst i fot. anw

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

Pomoc dzielnicowych uratowała życie kobiecie

Potrącenie na pasach. Stan poszkodowanej jest...

W dziecięcym foteliku przewozili heroinę

Ukradli koparkę i ukryli ją w lesie

Uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

76-latek zaatakował nożem sąsiada

Ukradł puszkę z datkami w skierniewickim...

Odcinkowy pomiar w Mokrej Prawej czeka na...

Posterunek policji w Bolimowie już otwarty

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA