Dożywocie za zabójstwo jubilera ze Skierniewic

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

 • Po 13 latach od zabójstwa skierniewickiego jubilera dziś (17 kwietnia) przed sądem okręgowym w Łodzi zapadł wyrok skazujący dla Cezarego Z. i Rafała P. Dla P, prokuratura wnioskowała o 25 lat pozbawienia wolności.
   
 • Sąd uznał, że wobec popełnionych przez niego czynów byłaby to kara rażąco niska, wobec czego orzekł dożywocie w uzasadnieniu podkreślając, że „P. należy wyeliminować z życia społecznego, by nie zagrażał społeczeństwu”.  Cezary Z. usłyszał wyrok 15 lat pozbawianie wolności.

Obaj mężczyźni przygotowali się do napadu wcześniej sprawdzili miejsca, w których może dojść do kradzieży.  Uczyli się strzelać. Wbrew jednak temu co przed sądem próbował dowodzić P. to on, a nie młodszy, wówczas 17 - letni Cezary Z. miał broń i oddał strzał. Drugi z napastników – Cezary Z.  - miał paralizator. Sąd nie dał wiary twierdzeniom P., że broń w chwili napadu miała być jedynie  dla postrachu. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić  chociażby dlaczego ta była nabita i dlaczego oddał strzał. Sąd podkreślał również, że tego samego pistoletu P. użył m.in. podczas napadu na bank w Białej Rawskiej, który miał miejsce już po wydarzeniach w Skierniewicach.

Gdy sąd ogłaszał wyrok dożywotniego więzienia na twarzy P. nie było żadnych emocji, młodszy z napastników, skazany na 15 lat więzienia miał łzy w oczach i nerwowo przełykał ślinę.

Sąd podkreślał – przeprosiny ze strony  starszego z mężczyzn pod adresem rodziny skierniewickiego jubilera, które padły na sali sądowej, miały charakter jedynie deklaracyjny, odbyły się bez obecności zainteresowanych. Okazany żal – mówił sąd - miał miejsce jedynie w perspektywie konsekwencji prawnych. Co więcej – usłyszeliśmy na sali sądowej - P. po zabójstwie jubilera wchodził wielokrotnie w konflikt z prawem.

W stosunku do P. prokuratura wnioskowała o 25 lat pozbawiania wolności, sąd uznał jednak, że taka kara „byłaby zbyt łagodna, rażąco niska”. P. usłyszał wyrok dożywocia. Zdaniem sądu mężczyzna jest zdeprawowany, doskonale odnajduje się w realiach więziennych i „należy wyeliminować go z życia społecznego, by nie zagrażał społeczeństwu”.

W stosunku do Z. sąd orzekł 15 lat pozbawianie wolności, co prawda podkreślał, że po tych wydarzeniach mężczyzna nigdy później nie wchodził w konflikt z prawem, próbował żyć normalnie, założył rodzinę, ma dziecko, to jednak nie przemawia za tym, by mógł uniknąć konsekwencji. Kara to nie tylko środek edukacyjny, to również forma zapłaty podkreślał sąd.

 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Pociąg potrącił łosia. Ewakuowano pasażerów

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Pożar dachu w Głuchowie. Straty sięgają 200...

Potencjalny podpalacz auta usłyszał zarzuty

Marszałek szuka 16 mln zł, by oczyścić Rawkę

Kolizja na Drodze Ekspresowej S8

Mieszkańcy pytają o schrony w Skierniewicach

Jechali z małymi dziećmi, w ich samochód...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA