na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 kwietnia 2014 | 16:21
Oskarżenia w sieci. Przedsiębiorca pogrzebowy zawiadamia prokuraturę

Od kilkunastu dni nazwiska kilku żyrardowskich przedsiębiorców i samorządowców nie schodzą z ust mieszkańców powiatu. Wszystko za sprawą tekstów, które krążą w internecie. Wieść obiegła Mszczonów i Żyrardów – organy ścigania zajęły się nielegalną działalnością miejscowego biznesu. A nazwiska wskazywane przez anonimowego autora znane są niemal każdemu mieszkańcowi miasta i powiatu.  Łukasz Koperski, właściciel firmy pogrzebowej, sprawę zgłosił prokuraturze.

Autorzy publikacji pozostają nieznani. Twórcy portalu wykorzystują jednak skojarzenie z jedną z instytucji organów ścigania. Wśród kilkudziesięciu tekstów jest kilkanaście dotyczących niektórych żyrardowskich przedsiębiorców. Łukasz Koperski, właściciel firmy pogrzebowej i przewodniczący rady miasta Mszczonowa wydał w tej sprawie, niepozbawione emocji, oświadczenie podczas ostatniej (15.04) sesji rady miasta.

- Nazywam się Łukasz Czesław Koperski. To mój dowód osobisty, można sprawdzić. Radnym jestem od 4 czerwca 1994 roku od 1996 nieprzerwanie jestem przewodniczącym rady miejskiej. Jestem prezesem generalnym Koperski i Wspólnicy spółka jawna. Oświadczam, że stoi przed państwem osoba, o której przed chwilą powiedziałem - zaczął przewodniczący. -  Imię i nazwisko osoby poruszanej we wszystkich materiałach, które docierały przez internet i są w sieci oraz kolportowanych na terenie miasta Żyrardowa i Mszczonowa nie dotyczą mojej osoby. Nikt nie wzywał mnie na przesłuchania do żadnych organów ścigania. Nigdy nie miałem tego typu zarzutów. Nie czuję się w żaden sposób związany z tym co jest rozpowszechniane – deklaruje (na portalu pojawiły się informacje m.in. o rzekomym handlu organami – przyp. aut.).

Jak przypomina Koperski jego firma istnieje od 77 lat. Sam jest kolejnym jej właścicielem i głównym zarządzającym. Od 1999 roku pracuje na rzecz organów ścigania - prokuratury w Żyrardowie, Płocku, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie. Współpracuje też ze szpitalem miejskim w Żyrardowie w zakresie odbioru ciał do prosektorium dwie godziny po stwierdzeniu zgonu.
- Zabezpieczamy zwłoki i wydajemy je osobom uprawnionym. Wszystkie czynności związane z sekcją zwłok zlecają organy ścigania. Nikt nie ma prawa mieć dostępu do ciał poza osobami skierowanymi przez prokuraturę. Nasz pracownik jedynie asystuje biegłemu podczas wykonywania sekcji. Wszystkie obiekty firmy, w tym fabryka, jest monitorowana dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jesteśmy jedyną firma na terenie powiatu żyrardowskiego, grodziskiego i części Warszawy, która ma legalne monitorowane prosektoria i domy pogrzebowe. Wszystkie inne firmy, działające na terenie powiatu żyrardowskiego i grodziskiego działają bezprawnie. Mówię to z pełną odpowiedzialnością - podkreśla Łukasz Koperski.
Wszystkie działania, które powstały w internecie wiążę z nieuczciwą konkurencją, którą nazywa nieudaczną. Jak mówi przez lata swojej działalności miał wiele na to przykładów.
- Mając 23 lata przez konkurencję trafiłem do szpitala, gdzie miałem operowaną głowę i usuwany krwiak mózgowy. W latach 1995 - 96 byłem prześladowany przez mafię.  Dzięki mnie i mojej żonie zostały ujawnione działania przestępcze zorganizowanej grupy w Żyrardowie. Historia wróciła - mówi przedsiębiorąca.
Nie ukrywa, że najbardziej boli go fakt, że w mieście, w którym się urodził, i w którym pomagał ludziom materiały z internetu są rozpowszechnianie. W kopertach trafiają do skrzynek mieszkańców. Taką działalność Łukasz Koperski wiąże głównie z nadchodzącymi wyborami samorządowymi.
- To nie jest sensacja, to przynoszą konkretni ludzie. Popełniają grzech, który im wybaczamy - mówi. - Słyszycie o tym od tygodnia ja od pierwszego marca. Złożyłem doniesienie do prokuratury w Żyrardowie na portal internetowy. Jutro składam na wszystkich tych, którzy będą dopuszczali się przestępstwa powielania tego. Na pewno tym razem tego nie zostawię - zapewnia przewodniczący.
 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Pociąg potrącił łosia. Ewakuowano pasażerów

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Pożar dachu w Głuchowie. Straty sięgają 200...

Potencjalny podpalacz auta usłyszał zarzuty

Marszałek szuka 16 mln zł, by oczyścić Rawkę

Kolizja na Drodze Ekspresowej S8

Mieszkańcy pytają o schrony w Skierniewicach

Jechali z małymi dziećmi, w ich samochód...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA