Przy drzwiach zamkniętych ruszył proces oskarżonego o pedofilię Zbigniewa M., twórcy bajek dla dzieci. Sąd zdecydował, przez wzgląd na dobro kilkuletniego chłopca, wobec którego M. miał się dopuścić tzw. innych czynności seksualnych, że proces toczyć się będzie przy drzwiach zamkniętych, bez obecności publiczności czy przedstawicieli mediów.

Pierwszego dnia przesłuchiwani byli najbliżsi chłopca – matka i ojciec sześciolatka, ciotki, a także policjanci, którzy rok temu zostali wezwani na ulicę Sosnową, oraz sąsiedzi M. Nieoficjalnie dowiadujemy się , że M. jest aktywną stroną procesu, oskarża, zadaje pytanie, na jego życzenia od każdej z przesłuchiwanych osób sąd odebrał przysięgę.
Mama chłopca dziś powtarzała: – Po roku koszmar wraca, oby proces skończył się, jak najszybciej.
Sam chłopiec ma żywo interesować się procesem, na temat wydarzeń sprzed roku w domu już się nie rozmawia. Psychiatrzy orzekli, że Zbigniew M. (60 l.) miał ograniczoną poczytalność, gdy zaciągnął do swego domu pięcioletnie dziecko i je tam zgwałcił. Matka pokrzywdzonego chłopca jest tą opinią zszokowana: – Wiem, że kłamał, że dziś próbuje się wybielić, sam fakt, że jednak stanął przed sądem świadczy o jego winie – mówiła dziś w rozmowie z „Głosem” matka chłopca.

Zbigniew M. na widok aparatu fotograficznego reagował nerwowo. W sądowym korytarzu rzucił do nas, groził: - Jak wyjdę to zobaczysz, urządzę cię!
Zbigniew M. to znany w skierniewickim środowisku artysta. W CV wpisał: poeta, bajkopisarz. Pisze dla dzieci bajki. Z chęcią spotyka się z najmłodszymi, opowiada o swojej twórczości. Sąsiedzi mówią – spokojny, inteligentny człowiek, nigdy nie dawał powodów, by na niego narzekać. Często w swoich wierszach opisywał prozę ich życia. Dziś rozkładają bezradnie ręce – nikt nie wiedział. Nie mieliśmy pojęcia.
Do zdarzenia doszło na początku czerwca (5.06.2013). Mężczyzna zaprosił do swojego domu pięcioletniego Kacpra, miał go dotkliwie pokąsać. Chłopiec poskarżył się matce. Policja aresztowała 60 – latka. Śledczy podkreślają: dowody na winę M. są miażdżące.
Tekst i fot. anw

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Pociąg potrącił łosia. Ewakuowano pasażerów

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Pożar dachu w Głuchowie. Straty sięgają 200...

Potencjalny podpalacz auta usłyszał zarzuty

Marszałek szuka 16 mln zł, by oczyścić Rawkę

Kolizja na Drodze Ekspresowej S8

Mieszkańcy pytają o schrony w Skierniewicach

Jechali z małymi dziećmi, w ich samochód...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA