W minionym tygodniu sala Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Rawskiej wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą Przeglądu Piosenki Polskiej i Obcojęzycznej Biała Rawska 2014. Chętnych do uczestnictwa nie zabrakło.Uczniowie przybyli wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami i w napięciu oczekiwali na rozpoczęcie muzycznych potyczek. Sceneria tematycznie nawiązywała do charakteru spotkania. Flagi Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski przypominały, jakie piosenki usłyszy widownia. Ewa Farna, Dawid Podsiadło, Michael Jackson, Rihanna, Ałła Pugaczowa czy Włodzimierz Wysocki - zdjęcia tych gwiazd muzyki uświetniały cały występ.Organizatorem przedsięwzięcia już po raz czwarty była Szkoła Podstawowa w Białej Rawskiej. W tym roku oprcz szkł z gminy Biała Rawska zgłosiły się do konkursu szkoły z zaprzyjaźnionych trzech gmin - Cielądza, Regnowa i Kowies. W piosence polskiej zaprezentowało się 13 uczestnikw, a w piosence obcojęzycznej 21.Bogumiła Dan-Woroniecka, dyrektor SP w Białej Rawskiej dokonała uroczystego otwarcia Przeglądu Piosenki, a Wacław Jacek Adamczyk, burmistrz Miasta i Gminy Biała Rawska podkreślił duże znaczenie językw obcych w dzisiejszym świecie.Po wysłuchaniu polskich piosenek jury udało się na naradę. Na wykonawcw i nauczycieli, z ktrymi przyjechali czekał słodki poczęstunek. Tuż po przerwie rozpoczęły się występy wokalistw w piosence obcojęzycznej.Jury przeglądu w składzie: Grażyna Leczkowska, Mariola Karpińska, Marcin Chyła i Maciej Szymański czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu i oceniało walory głosowe, ekspresję muzyczną i oglne wrażenie artystyczne uczniw.Nie obyło się także bez wręczenia nagrd. Całej imprezie towarzyszył pozytywny nastrj i dobra zabawa. Niektrzy uczestnicy już zapowiedzieli swoje uczestnictwo w przyszłym roku.oprac. az, fot. SP Biała Rawska Wyniki w piosence polskiej: kategoria 0-II:I miejsce - Milena Popławska SP KowiesyII miejsce - Marta Szczepańska SP Kowiesykategoria III-IV:I miejsce - Julia Jźwiak SP PachyII miejsce - Zuzanna Koperska SP BłażejewiceIII miejsce - Katarzyna Piecuch SP Biała Rawskakategoria V-VI:II miejsce - Weronika Męczyńska SP Stara Wieśwyrżnienie: Wojciech Łoś SP Biała Rawska i Daniel Melon SP Kowiesy Wyniki w piosence obcojęzycznej kategoria 0-II:I miejsce - Aleksandra Karpińska SP ChodnwII miejsce - Jakub Bińkiewicz SP Turowa WolaIII miejsce - Hanna Szcześniak SP Biała Rawskakategoria III-IV:I miejsce - Julia Sypka SP CielądzII miejsce -Kornelia Pieczątka SP CielądzIII miejsce - Maja Pawlikowska SP Stara Wieś i Karolina Wjcicka SP Chodnwkategoria V-VI:I miejsce - Weronika Koperska SP BłażejewiceII miejsce - Dominika Lichańska SP RegnwIII miejsce - Wiktoria Wasiak SP Cielądzwyrżnienie: Janusz Bigos SP Cielądz

W minionym tygodniu sala Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Rawskiej wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą Przeglądu Piosenki Polskiej i Obcojęzycznej Biała Rawska 2014. Chętnych do uczestnictwa nie zabrakło.

Uczniowie przybyli wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami i w napięciu oczekiwali na rozpoczęcie muzycznych potyczek. Sceneria tematycznie nawiązywała do charakteru spotkania. Flagi Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski przypominały, jakie piosenki usłyszy widownia. Ewa Farna, Dawid Podsiadło, Michael Jackson, Rihanna, Ałła Pugaczowa czy Włodzimierz Wysocki - zdjęcia tych gwiazd muzyki uświetniały cały występ.
Organizatorem przedsięwzięcia już po raz czwarty była Szkoła Podstawowa w Białej Rawskiej. W tym roku oprócz szkół z gminy Biała Rawska zgłosiły się do konkursu szkoły z zaprzyjaźnionych trzech gmin - Cielądza, Regnowa i Kowies. W piosence polskiej zaprezentowało się 13 uczestników, a w piosence obcojęzycznej 21.

Bogumiła Dan-Woroniecka, dyrektor SP w Białej Rawskiej dokonała uroczystego otwarcia Przeglądu Piosenki, a Wacław Jacek Adamczyk, burmistrz Miasta i Gminy Biała Rawska podkreślił duże znaczenie języków obcych w dzisiejszym świecie.
Po wysłuchaniu polskich piosenek jury udało się na naradę. Na wykonawców i nauczycieli, z którymi przyjechali czekał słodki poczęstunek. Tuż po przerwie rozpoczęły się występy wokalistów w piosence obcojęzycznej.
Jury przeglądu w składzie: Grażyna Leczkowska, Mariola Karpińska, Marcin Chyła i Maciej Szymański czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu i oceniało walory głosowe, ekspresję muzyczną i ogólne wrażenie artystyczne uczniów.
Nie obyło się także bez wręczenia nagród. Całej imprezie towarzyszył pozytywny nastrój i dobra zabawa. Niektórzy uczestnicy już zapowiedzieli swoje uczestnictwo w przyszłym roku.
oprac. az, fot. SP Biała Rawska

Wyniki w piosence polskiej:

kategoria 0-II:
I miejsce - Milena Popławska SP Kowiesy
II miejsce - Marta Szczepańska SP Kowiesy

kategoria III-IV:

I miejsce - Julia Jóźwiak SP Pachy
II miejsce - Zuzanna Koperska SP Błażejewice
III miejsce - Katarzyna Piecuch SP Biała Rawska

kategoria V-VI:

II miejsce - Weronika Męczyńska SP Stara Wieś
wyróżnienie: Wojciech Łoś SP Biała Rawska i Daniel Melon SP Kowiesy

Wyniki w piosence obcojęzycznej

kategoria 0-II:
 I miejsce - Aleksandra Karpińska SP Chodnów
II miejsce - Jakub Bińkiewicz SP Turowa Wola
III miejsce - Hanna Szcześniak SP Biała Rawska

kategoria III-IV:

I miejsce - Julia Sypka SP Cielądz
II miejsce -Kornelia Pieczątka SP Cielądz
III miejsce - Maja Pawlikowska SP Stara Wieś i Karolina Wójcicka SP Chodnów

kategoria  V-VI:

I miejsce - Weronika Koperska SP Błażejewice
II miejsce - Dominika Lichańska SP Regnów
III miejsce - Wiktoria Wasiak SP Cielądz
wyróżnienie: Janusz Bigos SP Cielądz

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Turystyczne walory gminy Głuchów

Kurtyna antyodorowa już działa

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Muffiny jajeczne

Dzień strażaka. Mundurowi odebrali medale i...

Aktywność seniorów jest imponująca

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA