Radnym z klubu PiS zabrakło zaledwie jednego głosu, by przeforsować swoją propozycję wynagrodzenia dla starosty rawskiego. Józef Matysiak będzie zarabiał 10 180 zł (brutto). Według opozycyjnych radnych pensja starosty powinna być o 3 tys. złotych niższa.

Podczas ostatniej sesji (28.11) powiatowi radni dyskutowali o tym, ile powinien zarabiać starosta rawski. Zgodnie z przepisami to do kompetencji rady należy ustalenie miesięcznego wynagrodzenia włodarza powiatu.

W przygotowanym na sesję projekcie uchwały proponowano, by Józef Matysiak w nowej kadencji zarabiał tyle, ile na koniec poprzedniej, czyli 10 180 złotych (brutto).

Z taką propozycją wynagrodzenia starosty nie zgadzali się powiatowi radni z klubu PiS. W imieniu opozycji wniosek zmieniający proponowaną pensję złożył Paweł Jakubowski. – Sytuacja finansowa powiatu jest nieszczególnie sprzyjająca, dlatego uważamy, że ustalenie wynagrodzenia w maksymalnych kwotach jest niewłaściwe – przekonywał radny.

jk

 

Więcej na temat wynagrodzenia starosty rawskiego w najnowszym wydaniu (6.12) "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy", e-wydanie dostępne TUTAJ

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1975 sekundy