Przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i modernizację Izby Przyjęć w szpitalu w Skierniewicach zapowiedziała wicemarszałek Sejmu RP Elżbieta Radziszewska podczas czwartkowej (16.07) wizyty w tej placwce. Zadanie zostało wpisane do rządowego planu, ktry Rada Ministrw zatwierdziła podczas ostatniego, terenowego posiedzenia w Łodzi. Inwestycja została wpisana do rządowego planu budowy lub modernizacji SOR w kilku szpitalach w całej Polsce. Oprcz skierniewickiej placwki w planie znalazły się rwnież Szpitalne Oddziały Ratunkowe w: Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, Szpitalu M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu oraz Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi. Projekt został przygotowany w już w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu szpital poszukiwał źrdeł jego finansowania. Plan przewiduje całkowitą przebudowę holu głwnego szpitala wraz z głwnym wejściem i wydzielenie w tamtym miejscu Centralnej Izby Przyjęć, ktra będzie działać rwnolegle ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. - Chodzi przede wszystkim o to, aby usprawnić działanie SOR. Po modernizacji ten oddział będzie się zajmował wyłącznie ratowaniem życia, natomiast przyjęcia planowe do szpitala będą realizowane w Centralnej Izbie Przyjęć. Dotychczas były one realizowane w samym SOR, co znacznie utrudniało pracę tego oddziału i narażało pacjentw wymagających pilnej pomocy na długie oczekiwanie. - mwi dyrektor szpitala w Skierniewicach dr n. med. Jacek Sawicki. Szacunkowa wartość tego zadania to około 1-1,5 mln złotych. Po oddzieleniu od SOR Centralnej Izby Przyjęć pacjenci, ktrzy nie zostaną przywiezieni do SOR karetką pogotowia w stanie zagrożenia życia, będą przyjmowani właśnie tam. W izbie będzie funkcjonował automatyczny system kolejkowania przyjęć, działający na podstawie pobieranych przy wejściu biletw. Następnie pacjencji będą przyjmowani w recepcji i wpisywani do centralnego rejestru przyjęć na oddziały szpitalne. W Izbie będzie przyjmował rwnież lekarz internista, ortopeda i chirurg. Dyrekcja szpitala zakłada, że nowoczesna Centralna Izba Przyjęć nie tylko usprawni proces przyjmowania pacjentw do szpitala, ale wpłynie rwnież na pozytywny odbir tej placwki przez pacjentw. oprac. tomi

Przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i modernizację Izby Przyjęć w szpitalu w Skierniewicach zapowiedziała wicemarszałek Sejmu RP Elżbieta Radziszewska podczas czwartkowej (16.07) wizyty w tej placówce. Zadanie zostało wpisane do rządowego planu, który Rada Ministrów zatwierdziła podczas ostatniego, terenowego posiedzenia w Łodzi.

Inwestycja została wpisana do rządowego planu budowy lub modernizacji SOR w kilku szpitalach w całej Polsce. Oprócz skierniewickiej placówki w planie znalazły się również Szpitalne Oddziały Ratunkowe w: Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, Szpitalu M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu oraz Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi.

Projekt został przygotowany w już w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu szpital poszukiwał źródeł jego finansowania. Plan przewiduje całkowitą przebudowę holu głównego szpitala wraz z głównym wejściem i wydzielenie w tamtym miejscu Centralnej Izby Przyjęć, która będzie działać równolegle ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

- Chodzi przede wszystkim o to, aby usprawnić działanie SOR. Po modernizacji ten oddział będzie się zajmował wyłącznie ratowaniem życia, natomiast przyjęcia planowe do szpitala będą realizowane w Centralnej Izbie Przyjęć. Dotychczas były one realizowane w samym SOR, co znacznie utrudniało pracę tego oddziału i narażało pacjentów wymagających pilnej pomocy na długie oczekiwanie. - mówi dyrektor szpitala w Skierniewicach dr n. med. Jacek Sawicki.

Szacunkowa wartość tego zadania to około 1-1,5 mln złotych. Po oddzieleniu od SOR Centralnej Izby Przyjęć pacjenci, którzy nie zostaną przywiezieni do SOR karetką pogotowia w stanie zagrożenia życia, będą przyjmowani właśnie tam. W izbie będzie funkcjonował automatyczny system kolejkowania przyjęć, działający na podstawie pobieranych przy wejściu biletów. Następnie pacjencji będą przyjmowani w recepcji i wpisywani do centralnego rejestru przyjęć na oddziały szpitalne. W Izbie będzie przyjmował również lekarz internista, ortopeda i chirurg.

Dyrekcja szpitala zakłada, że nowoczesna Centralna Izba Przyjęć nie tylko usprawni proces przyjmowania pacjentów do szpitala, ale wpłynie również na pozytywny odbiór tej placówki przez pacjentów. oprac. tomi

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

Sędziowała Słowacji i Serbii oraz w finale...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA