Hokej to wizytwka sportowa Brzezin. Podopieczne Małgorzaty Polewczak to członkinie kadry narodowej w hokeju na trawie w kilku kategoriach wiekowych. W minionym sezonie drużyny KS Hokej Start Brzeziny zdobyły tytuły mistrzowskie w kategorii seniorek i juniorek. O minionych rozgrywkach, o kadrowiczkach, o klubie i planach na przyszłość rozmawialiśmy z Małgorzatą Polewczak trener pracującą na co dzień w czterema grupami zdolnych hokeistek.Okres wakacji to czas odpoczynku dla większości sportowcw, także hokeistek. Jednak nie wszystkie zawodniczki odpoczywają - Zgadza się. Większość zawodniczek jest na zasłużonym odpoczynku. Jednak, jest mała grupa, ktra ciężko trenuje. Są to kadrowiczki, ktre przygotowują się do Mistrzostw Europy Kobiet grupy A, ktre zostaną rozegrane w drugiej połowie sierpnia w Londynie. Kadrowiczki to: Paula Sławińska, Monika Polewczak, Małgorzata Sztybrych i Anna Gabara. Ponadto, prowadzone są zajęcia dla juniorek młodszych i młodziczek, ktre nie wyjechały na wakacje i bardzo chętnie przychodzą na treningi.Brzezinianki znalazły się w kadrze narodowej U18. To duży zaszczyt dla nich i dla klubu?- Zawodniczki KS Hokej Brzeziny są regularnie powoływane zarwno do kadry seniorek, U21, U16 i U18. W każdych mistrzostwach nasze dziewczyny znajdują się na liście powołanych zawodniczek. Rwnież w szkoleniu centralnym w grupie do lat 16 i 18 bierze udział duża ilość brzezińskich hokeistek. Należy nadmienić, że nasze zawodniczki odgrywają niemałą rolę podczas imprez międzynarodowych.Klub jest marką na hokejowej mapie kraju. Nie pojawił się pomysł na hokej w męskim wydaniu?- Od jakiegoś czasu myślimy o założeniu grupy chłopcw, mamy już pierwszych chętnych, ktrzy uczestniczą w zajęciach sportowych. Jedyny problem, ktry nas blokuje to brak szkoleniowcw.Ile grup młodzieżowych trenuje w klubie?- Obecnie mamy cztery grupy. Maluchy, młodziczki, juniorki młodsze i juniorki starsze.W jakich ligach rywalizują?- Maluchy uczestniczą w rżnych turniejach, natomiast młodziczki w Międzywojewdzkich Mistrzostwach Młodzika, a juniorki młodsze i starsze w Mistrzostwach Polski.Przeprowadzacie nabory dla najmłodszych rocznikw?- Staramy się zawsze wraz z początkiem roku szkolnego, we wrześniu, zachęcać nowych zawodnikw do rozpoczęcia przygody z hokejem bez tego nie byłoby ciągłości w grupach szkoleniowych.Sezon 2014/15 był bardzo udany dla zespołw KS Brzeziny. Dziewczyny zdobyły mistrzostwo Polski zarwno w stawce seniorek jak i juniorek. Ktre było to zwycięstwo w krajowym czempionacie, w historii klubu?- W seniorkach był to 13 tytuł zdobyty przez naszą drużynę.W związku z ogromnym sukcesem jakie klub ma apetyty na nadchodzące rozgrywki?- Czas pokaże, oczywiście będziemy bronić tytułu z poprzedniego sezonu.Ciężar funkcjonowania klubu w zakresie prowadzenia treningw jest wyłącznie na pani barkach?- Pracuje w klubie ze wszystkimi kategoriami. Od czasu do czasu udaje się przyjąć kogoś na staż trenerski. Najczęściej jest to zawodniczka, ktra pomaga w szkoleniu najmłodszych. Rwnież zachęcamy do tego starsze zawodniczki.Klub wziął także udział w Turnieju Finałowym Hokeja 5-osobowego. Zespł dziewcząt zajął bardzo dobre 3. miejsce. Może pani przybliżyć specyfikę tego typu rywalizacji?- Jest to coś nowego w hokejowym świecie. Wprowadziła to Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH). Zostały zorganizowane Igrzyska Młodzieżowe rozgrywane właśnie w ten sposb. Zawodniczki, ktre biorą udział w tego typu rozgrywkach muszą być bardzo dobrze wyszkolone zarwno technicznie jak i fizycznie. Na boisku znajdują się 4 zawodniczki i bramkarz, a wymiary boiska to 45x50m.Czy klub bierze udział w projekcie PZHT dotyczącego grup młodzieżowych?- Tak, polega to na tym, że większość zajęć odbywa się w ramach treningw stacjonarnych, w ktrych biorą udział nasze zawodniczki oraz dziewczyny z SMS Łdź.O wydarzeniach hokejowych i wszelkiej aktywności KS Hokej Brzeziny będziemy informować na www.eglos.pl Zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum pani Małgorzaty Polewczak.Rozmawiał Adam Michalski

Hokej to wizytówka sportowa Brzezin. Podopieczne Małgorzaty Polewczak to członkinie kadry narodowej w hokeju na trawie w kilku kategoriach wiekowych. W minionym sezonie drużyny KS Hokej Start Brzeziny zdobyły tytuły mistrzowskie w kategorii seniorek i juniorek. O minionych rozgrywkach, o kadrowiczkach, o klubie i planach na przyszłość rozmawialiśmy z Małgorzatą Polewczak – trener pracującą na co dzień w czterema grupami zdolnych hokeistek.

Okres wakacji to czas odpoczynku dla większości sportowców, także hokeistek. Jednak nie wszystkie zawodniczki odpoczywają…
- Zgadza się. Większość zawodniczek jest na zasłużonym odpoczynku. Jednak, jest mała grupa, która ciężko trenuje. Są to kadrowiczki, które przygotowują się do Mistrzostw Europy Kobiet grupy A, które zostaną rozegrane w drugiej połowie sierpnia w Londynie. Kadrowiczki to: Paula Sławińska, Monika Polewczak, Małgorzata Sztybrych i Anna Gabara. Ponadto, prowadzone są zajęcia dla juniorek młodszych i młodziczek, które nie wyjechały na wakacje i bardzo chętnie przychodzą na treningi.

Brzezinianki znalazły się w kadrze narodowej U18. To duży zaszczyt dla nich i dla klubu?
- Zawodniczki KS Hokej Brzeziny są regularnie powoływane zarówno do kadry seniorek, U21, U16 i U18. W każdych mistrzostwach nasze dziewczyny znajdują się na liście powołanych zawodniczek. Również w szkoleniu centralnym w grupie do lat 16 i 18 bierze udział duża ilość brzezińskich hokeistek. Należy nadmienić, że nasze zawodniczki odgrywają niemałą rolę podczas imprez międzynarodowych.

Klub jest marką na hokejowej mapie kraju. Nie pojawił się pomysł na hokej w męskim wydaniu?
- Od jakiegoś czasu myślimy o założeniu grupy chłopców, mamy już pierwszych chętnych, którzy uczestniczą w zajęciach sportowych. Jedyny problem, który nas blokuje to brak szkoleniowców.

Ile grup młodzieżowych trenuje w klubie?

- Obecnie mamy cztery grupy. Maluchy, młodziczki, juniorki młodsze i juniorki starsze.

W jakich ligach rywalizują?
- Maluchy uczestniczą w różnych turniejach, natomiast młodziczki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzika, a juniorki młodsze i starsze w Mistrzostwach Polski.

Przeprowadzacie nabory dla najmłodszych roczników?

- Staramy się zawsze wraz z początkiem roku szkolnego, we wrześniu, zachęcać nowych zawodników do rozpoczęcia przygody z hokejem – bez tego nie byłoby ciągłości w grupach szkoleniowych.

Sezon 2014/15 był bardzo udany dla zespołów KS Brzeziny. Dziewczyny zdobyły mistrzostwo Polski zarówno w stawce seniorek jak i juniorek. Które było to zwycięstwo w krajowym czempionacie, w historii klubu?
- W seniorkach był to 13 tytuł zdobyty przez naszą drużynę.

W związku z ogromnym sukcesem jakie klub ma apetyty na nadchodzące rozgrywki?

- Czas pokaże, oczywiście będziemy bronić tytułu z poprzedniego sezonu.

Ciężar funkcjonowania klubu w zakresie prowadzenia treningów jest wyłącznie na pani barkach?
- Pracuje w klubie ze wszystkimi kategoriami. Od czasu do czasu udaje się przyjąć kogoś na staż trenerski. Najczęściej jest to zawodniczka, która pomaga w szkoleniu najmłodszych. Również zachęcamy do tego starsze zawodniczki.

Klub wziął także udział w Turnieju Finałowym Hokeja 5-osobowego. Zespół dziewcząt zajął bardzo dobre 3. miejsce. Może pani przybliżyć specyfikę tego typu rywalizacji?
- Jest to coś nowego w hokejowym świecie. Wprowadziła to Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH). Zostały zorganizowane Igrzyska Młodzieżowe rozgrywane właśnie w ten sposób. Zawodniczki, które biorą udział w tego typu rozgrywkach muszą być bardzo dobrze wyszkolone zarówno technicznie jak i fizycznie. Na boisku znajdują się 4 zawodniczki i bramkarz, a wymiary boiska to 45x50m.

Czy klub bierze udział w projekcie PZHT dotyczącego grup młodzieżowych?

- Tak, polega to na tym, że większość zajęć odbywa się w ramach treningów stacjonarnych, w których biorą udział nasze zawodniczki oraz dziewczyny z SMS Łódź.

O wydarzeniach hokejowych i wszelkiej aktywności KS Hokej Brzeziny będziemy informować na www.eglos.pl  Zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum pani Małgorzaty Polewczak.

Rozmawiał Adam Michalski

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

Sędziowała Słowacji i Serbii oraz w finale...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA