W poniedziałek, 17 sierpnia, w skierniewickim szpitalu nastąpiło uroczyste otwarcie sali porodw rodzinnych. Symboliczną wstęgę przecięli: Dorota Rutkowska - poseł na Sejm RP, Dariusz Klimczak - wicemarszałek wojewdztwa łdzkiego, Krzysztof Jażdżyk - prezydent Skierniewic oraz Jacek Sawicki - dyrektor szpitala. Sala porodw rodzinnych powstała z inicjatywy Skierniewickiego Klubu Mam. To właśnie młode kobiety ze Skierniewic już w ubiegłym roku wnioskowały do dyrekcji szpitala z prośbą o stworzenie takiej sali do porodw, ktra będzie wizytwką skierniewickiego szpitala, a przyszłym mamom zapewni warunki do porodu na miarę XXI wieku. Wniosek został przyjęty przez dyrektora szpitala, Jacka Sawickiego. Stworzyliśmy projekt i poprosiliśmy Urząd Marszałkowski o wsparcie. Pomysł spotkał się z przychylnym przyjęciem. Dzięki temu możemy dziś cieszyć się z nowej sali - mwi dyrektor Jacek Sawicki. Nowa sala kosztowała 200 tys. złotych. Połowę tej sumy przekazał Urząd Marszałkowski w Łodzi, drugą część szpital przeznaczył z własnych funduszy. Sala jest klimatyzowana, wyposażona w nowoczesne łżko porodowe i łazienkę z biczami wodnymi. Przy porodzie przyszłej mamie może towarzyszyć tata dziecka. Dla niego wyznaczono kącik relaksacyjny z kanapą, telewizorem i sprzętem stereo. Materiały wykończeniowe sali są najwyższej jakości, ktrą na okres 50 lat gwarantuje ich austriacki producent. Skierniewicki szpital jest pierwszą w Polsce placwką, w ktrej zastosowano tego typu rozwiązanie. Oczywiście najlepiej jest, gdy nasze szpitale samodzielnie inwestują w rozwj, ale rzeczywistość jest inna i większość potrzebuje naszego wsparcia, bo potrzeby są ogromne - mwił podczas otwarcia wicemarszałek wojewdztwa łdzkiego Dariusz Klimczak. - Ta piękna sala nie jest naszym ostatnim słowem. Niebawem przeznaczymy kolejne pł miliona złotych, tym razem na remont oddziału kardiologii i laryngologii. Pierwsze porody w sali porodw rodzinnych odbędą się już 1 września. Będą w niej się mgł odbywać wyłącznie porody fizjologiczne. Oprcz nowej sali nadal funkcjonuje sala porodw oglnych. Szpital już planuje przeprowadzenie tam remontu i dobudowanie drugiej sali porodw rodzinnych. Mamy nadzieję, że odwrci to niekorzystny trend uciekania przyszłych mam do szpitali w Łodzi czy Warszawie. Jeśli chodzi o porody, to nie ma rejonizacji i każda z pań może rodzić w dowolnym szpitalu. Nasza placwka może teraz skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami w dużych miastach, a więc zapraszamy przyszłe mamy, rwnież spoza Skierniewic, do nas. - mwi dyrektor szpitala Jacek Sawicki. oprac. tomi, fot. WSZ

W poniedziałek, 17 sierpnia, w skierniewickim szpitalu nastąpiło uroczyste otwarcie sali porodów rodzinnych. Symboliczną wstęgę przecięli: Dorota Rutkowska - poseł na Sejm RP, Dariusz Klimczak - wicemarszałek województwa łódzkiego, Krzysztof Jażdżyk - prezydent Skierniewic oraz Jacek Sawicki - dyrektor szpitala. 

Sala porodów rodzinnych powstała z inicjatywy Skierniewickiego Klubu Mam. To właśnie młode kobiety ze Skierniewic już w ubiegłym roku wnioskowały do dyrekcji szpitala z prośbą o stworzenie takiej sali do porodów, która będzie wizytówką skierniewickiego szpitala, a przyszłym mamom zapewni warunki do porodu na miarę XXI wieku. Wniosek został przyjęty przez dyrektora szpitala, Jacka Sawickiego.

– Stworzyliśmy projekt i poprosiliśmy Urząd Marszałkowski o wsparcie. Pomysł spotkał się z przychylnym przyjęciem. Dzięki temu możemy dziś cieszyć się z nowej sali - mówi dyrektor Jacek Sawicki.

Nowa sala kosztowała 200 tys. złotych. Połowę tej sumy przekazał Urząd Marszałkowski w Łodzi, drugą część szpital przeznaczył z własnych funduszy. Sala jest klimatyzowana, wyposażona w nowoczesne łóżko porodowe i łazienkę z biczami wodnymi. Przy porodzie przyszłej mamie może towarzyszyć tata dziecka. Dla niego wyznaczono kącik relaksacyjny z kanapą, telewizorem i sprzętem stereo. Materiały wykończeniowe sali są najwyższej jakości, którą na okres 50 lat gwarantuje ich austriacki producent. Skierniewicki szpital jest pierwszą w Polsce placówką, w której zastosowano tego typu rozwiązanie.

– Oczywiście najlepiej jest, gdy nasze szpitale samodzielnie inwestują w rozwój, ale rzeczywistość jest inna i większość potrzebuje naszego wsparcia, bo potrzeby są ogromne - mówił podczas otwarcia wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak. - Ta piękna sala nie jest naszym ostatnim słowem. Niebawem przeznaczymy kolejne pół miliona złotych, tym razem na remont oddziału kardiologii i laryngologii.

Pierwsze porody w sali porodów rodzinnych odbędą się już 1 września. Będą w niej się mógł odbywać wyłącznie porody fizjologiczne. Oprócz nowej sali nadal funkcjonuje sala porodów ogólnych. Szpital już planuje przeprowadzenie tam remontu i dobudowanie drugiej sali porodów rodzinnych.

– Mamy nadzieję, że odwróci to niekorzystny trend uciekania przyszłych mam do szpitali w Łodzi czy Warszawie. Jeśli chodzi o porody, to nie ma rejonizacji i każda z pań może rodzić w dowolnym szpitalu. Nasza placówka może teraz skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami w dużych miastach, a więc zapraszamy przyszłe mamy, również spoza Skierniewic, do nas. - mówi dyrektor szpitala Jacek Sawicki. oprac. tomi, fot. WSZ

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Pierwszy ślub w plenerze w historii jeżowskiego...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Rzadziej chorujemy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA