Oddział PTTK Szaniec w Skierniewicach był organizatorem eliminacji powiatowych XLIV Oglnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego (16.04). W konkursie udział wzięło 19 drużyn ze Skierniewic, 57 uczestnikw - ze wszystkich poziomw szkł podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza, ktra tradycyjnie odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 otworzyła nowy sezon turystyczny.Turniej organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest imprezą skierowaną do dzieci i młodzieży, zainteresowanych turystyką i pogłębianiem wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Składał się z dwch części: testu pisemnego i części praktycznej. Pierwsza obejmowała szeroko rozumianą tematykę turystyczno-krajoznawczą (topografia, mapa, kompas, skala, pierwsza pomoc przedmedyczna, przepisy ruchu drogowego oraz historię turystyki). Wśrd konkurencji praktycznych znalazły się m. in.: omwienie zawartości apteczki, budowa roweru turystycznego oraz turystyczne ABC. Najlepsi uczestnicy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu jakim są eliminacje wojewdzkie, ktre odbędą się w Łęczycy. Tekst i fot. jmXLIV Oglnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy wyniki eliminacji powiatowychKategoria: szkoły podstawoweI miejsce Szkoła Podstawowa nr 9II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4Kategoria: gimnazjaI miejsce Gimnazjum nr 1II miejsce Gimnazjum nr 2III miejsce Gimnazjum w ZSIKategoria: szkoły ponadgimnazjalneI miejsce Klasyczne LOII miejsce Klasyczne LOIII miejsce Zespł Szkł Zawodowych nr 1

Oddział PTTK „Szaniec” w Skierniewicach był organizatorem eliminacji powiatowych XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego (16.04). W konkursie udział wzięło 19 drużyn ze Skierniewic, 57 uczestników - ze wszystkich poziomów szkół – podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza, która tradycyjnie odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 otworzyła nowy sezon turystyczny.

Turniej organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest imprezą skierowaną do dzieci i młodzieży, zainteresowanych turystyką i pogłębianiem wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Składał się z dwóch części: testu pisemnego i części praktycznej. Pierwsza obejmowała szeroko rozumianą tematykę turystyczno-krajoznawczą (topografia, mapa, kompas, skala, pierwsza pomoc przedmedyczna, przepisy ruchu drogowego oraz historię turystyki). Wśród konkurencji praktycznych znalazły się m. in.: omówienie zawartości apteczki, budowa roweru turystycznego oraz turystyczne ABC. Najlepsi uczestnicy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu jakim są eliminacje wojewódzkie, które odbędą się w Łęczycy.

Tekst i fot. jm


XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy – wyniki eliminacji powiatowych

Kategoria: szkoły podstawowe
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4

Kategoria: gimnazja
I miejsce – Gimnazjum nr 1
II miejsce – Gimnazjum nr 2
III miejsce – Gimnazjum w ZSI

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Klasyczne LO
II miejsce – Klasyczne LO
III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych nr 1

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

NOWE SHOW jak z bajki

Wielkie Otwarcie KODANO Optyk w Skierniewicach!

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Pożar dachu w Głuchowie. Straty sięgają 200...

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

Biegacze świętują. Za nami parkrun numer 400

Święto żeńskiej koszykówki w Skierniewicach

Dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach są...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA