W Izbie Historii Skierniewic otwarto wystawę „Antoni Sikorski - twórca teatru w Skierniewicach” (7.09). W zabytkowych pomieszczeniach obejrzeć można liczne zdjęcia i pamiątki, owoce pracy literackiej, zawodowej Sikorskiego, są też eksponaty - biurko, przy którym pracował literat i aktor.
 

W wernisażu wystawy uczestniczyła najbliższa rodzina Sikorskiego: dzieci – Antonina Sikorska-Zawadzka, a także syn Jacek ze swoimi rodzinami, które przyjechały ze Skierniewic, Warszawy, a nawet znad morza.
Podczas uroczystości otwarcia nie zabrakło miejsca na przypomnienie tekstów Antoniego Sikorskiego. Bajki jego autorstwa czytał prawnuk Karol Szlenkier, a następnie goście wernisażu obejrzeli scenki teatralne, które powstały na podstawie odnalezionego rękopisu „Po powrocie z tournee”. Zagrał je Jakub Zarębski.
Pomysłodawczynią wystawy była wnuczka Antoniego Sikorskiego, Józefina Szlenkier. Projekt udało się jej zrealizować w ramach konkursu Małe Granty Kultury, ogłoszonego przez Centrum Kultury i Sztuki.
Wystawę w Izbie będzie można zwiedzać do 12 października. Na zakończenie, w CKiS zostanie wystawiony spektakl teatralny „W małym domku” Tadeusza Rittnera, a w reżyserii Renaty Libery i wykonaniu prowadzonego przez nią Teatru Starego im. Antoniego Sikorskiego.

Tekst i fot. Joanna Młynarczyk

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1853 sekundy