W salach Muzeum Ziemi Rawskiej można podziwiać oryginalne monety, medale, znaczki, pocztówki... Eksponaty, którymi podzielili się dwaj kolekcjonerzy – Zbigniew Piotrowski oraz Mateusz Ostalski – tworzą wystawę „Od Kościuszki do Piłsudskiego. Polskie drogi do niepodległości”.

Tekst i fot. aka

Więcej o wystawie można przeczytać w aktualnym wydaniu „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy” (27.09)

_______________________________

Zbigniew Piotrowski – pasjonat numizmatyki i filatelistyki. Członek Polskiego Związku Filatelistów z Tomaszowie Mazowieckim i Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie. Znaczki zaczął zbierać jako 7-letni chłopiec. Początkowo tematyka jego zbiorów była bardzo szeroka. Z czasem do znaczków dołączyły monety i medale. Jest autorem licznych wystaw. Współpracuje ze szkołami. W Rawie Mazowieckiej swoje zbiory zaprezentował po raz drugi. Na początku 2017 roku kolekcjoner udostępnił placówce swoje zbiory związane z postacią Ojca Świętego.

Mateusz Ostalski – pochodzi z Cielądza. Jest pasjonatem historii lokalnej. Od kilkunastu lat wytrwale poszukuje pamiątek i świadectw związanych z historią ziemi rawskiej w czasie I wojny światowej. Szczególnie interesuje się bitwą pod Stolnikami. Posiada znaczną kolekcję pocztówek, fotografii i dokumentów odnoszących się do dziejów miasta i regionu we wspomnianym okresie. Dodatkowo aktywnie uczestniczy w rekonstrukcjach i piknikach historycznych.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2336 sekundy