Już po raz ostatni w tym roku w skierniewickim Urzędzie Stanu Cywilnego małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 50 lat, odbierali medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

W niedzielę (7.10) prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, w imieniu prezydenta RP, pogratulował i wręczył medale 5 parom. W otoczeniu dzieci i wnuków odebrali je: Jadwiga i Michał Czmurowie, Marianna i Józef Derkowscy, Zofia i Jan Głowaccy, Stanisława i Ryszard Markowscy oraz Maria i Marek Skorupińscy.

– To takie nasze perełeczki – mówi o złotych parach Ewa Ludwicka, kierownik skierniewickiego USC, prowadząca uroczystość. – Ślubów udzielam wiele, większości młodym parom, które mają całe życie przed sobą, a tu spotykają się ludzie po kilkudziesięciu latach, są dla siebie uprzejmi, życzliwi, odnoszą się do siebie z szacunkiem. Piękny widok, wyjątkowe święto wyjątkowych par. Spotkanie to wywołuje niesamowite emocje. Nierzadko, kiedy patrzą na siebie, łezka w oku się kręci, zresztą mi samej udziela się wzruszenie – przyznaje Ewa Ludwicka.

W 2018 roku medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrało w sumie 39 skierniewickich par.

Tekst i fot. Joanna MłynarczykWięcej zdjęć oraz wspomnienia małżonków już w najbliższym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (11.10)

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2214 sekundy