Od 5 listopada dzieci zajęcia odbywać będą w nowym, kolorowym pawilonie. W poniedziałek, 29 października samorząd przystąpił do odbioru technicznego obiektu. Pawilon przy ulicy Kopernika jest przestronny, ze słonecznych sal maluchy będą wychodzić na place zabaw. Pora zapomnieć o Trójce urzędującej w zgrzybiałym baraku, który regularnie odwiedzał sanepid.

Prywatne przedszkole to dla rodziny wydatek na jedno dziecko 400-500 złotych, w placówkach publicznych płaci się tylko za posiłki, to duża oszczędność. Wydaje się, że zaproponowany standard w Trójce przyciągnie tłumy. I jak w minionych latach ustawiały się kolejki do Zielonego Zakątka, tak mieszkańcy centrum i Zadębia będą mieć do dyspozycji nowoczesne przedszkole przy ul. Kopernika.

W kompleksie przedszkolnym znajduje się sala gimnastyczna, całość przystosowana jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Elektronicznych nowości, służących rozwojowi maluchów jest więcej – tablice interaktywne, rzutniki, nagłośnienie centralne, monitoring przestrzeni. Każda sala ma inny kolor. Budynek jest klimatyzowany. Interaktywne rzutniki pomogą w rehabilitacji dzieci z różnymi dysfunkcjami.

Na terenie zorganizowano ponad 100 miejsc parkingowych. My zajrzeliśmy, jeszcze na plac budowy, przed zakończeniem inwestycji.

– Czuję, że pewna epoka odchodzi i dobrze, że odchodzi – komentuje prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Od kilku lat sanepid warunkowo dawał nam decyzję na użytkowanie i to była najwyższa pora na zmiany. Teraz Trójka będzie przedszkolem, którego mogą nam pozazdrościć inne samorządy. Przed nami budowa żłobka i przedszkola na osiedlu Widok. W ten sposób problem braku miejsc dla maluchów w placówkach przejdzie do historii. Jesteśmy dobrym miejscem do zamieszkania – przekonuje prezydent.

Do końca roku z placu przy ulicy Kopernika znikną pawilony zastępcze, w których przez ostatnie pół roku przedszkole funkcjonowało. Nowy budynek posłuży 250 dzieciom. Wokół obiektu zorganizowane zostaną ogrody sensoryczne, place zabaw, górka do zjeżdżania zimą na sankach, strefa grilla. Całość kosztowała około 17 milionów zł.

Wykonawcą jest skierniewicka spółka Mirbud.

Tekst i fot. anw

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1529 sekundy