Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic już tradycyjnie, kilka dni przed Świętem Zmarłych zainicjowało akcję porządkową „Ocalić od zapomnienia”, mającą na celu przygotowanie cmentarza św. Stanisława do dnia zmarłych. Nekropolię sprzątali uczniowie pod opieką nauczycieli.

– Poniedziałkowe sprzątanie (29.10) to inicjatywa Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa, które opiekuje się grobami osób związanych z historią szkoły. Od wtorku (30.10) porządkowaniem zajmują się uczniowie innych skierniewickich szkół – informuje Anna Janus z Izby Historii Skierniewic, która koordynuje akcją. – W Skierniewicach idea sprzątania cmentarzy przez uczniów, zapoczątkowana przez Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic, ma swoje korzenie w odległych tradycjach oświatowych. W okresie powojennym szkoły bardzo często uczestniczyły w podobnych akcjach. Ważny jest tu aspekt uczenia dzieci szacunku dla zmarłych, pokazywania im jak ważną sprawą jest pamięć oraz troska o nagrobki na najstarszej skierniewickiej nekropolii. Przy okazji jest to też lekcja historii miasta, podczas której uczniowie dowiadują się o zasłużonych obywatelach.

Podczas naszej wizyty na cmentarzu św. Stanisława nekropolię porządkowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej „Źródła” oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

W poniedziałek (29.10) i wtorek (30.10) pracownicy ZUM wywieźli z cmentarza św. Stanisława w sumie 5 kontenerów liści.

Tekst i fot. Joanna Młynarczyk

 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1622 sekundy