W sobotę (29 listopada) na Pływalni Miejskiej "NAWA" rywalizowali uczniowie skierniewickich szkół podstawowych w ramach zimowej edycji Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej NAWA w Skierniewicach.

Impreza ta organizowana jest nieprzerwanie od 22 lat. Przez te lata zmieniała się jej nazwa, od początkowej – Grand Prix Skierniewic, przez Mistrzostwa Skierniewic, aż do obecnej – Skierniewicka Szkolna Liga Pływacka. Niezależnie od nazwy zawody pływackie na stałe wpisały się w harmonogram skierniewickich wydarzeń sportowych.  

W rywalizacji wzięło udział 353 zawodników z 6 zgłoszonych szkół podstawowych ze Skierniewic. Zawodnicy klas I-VI wzięli udział w konkurencjach indywidualnych, jak i sztafetowych. Pierwszoklasitom, dla których była to pierwsza tego rodzaju impreza, wręczono dyplomy i słodki upominek. Następnie pierwszaki wzięły udział w defiladzie szkół, oficjalnie otwierającej Szkolną Ligę Pływacką w roku szkolnym 2018/2019.

Wszyscy zgłoszeni zawodnicy wystartowali w swoich konkurencjach, większość pływaków poprawiła swoje rekordy życiowe. Trybuny pływalni wypełnione były po brzegi, co pokazało, że  szkolna liga pływacka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Przy takiej frekwencji nie mogło zabraknąć żarliwego dopingu dla młodych pływaków. Dla najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano pamiątkowe medale. Po zakończeniu rywalizacji II blok zawodów przywitali uczniowie klas IV-VI, u których przewidziane były 3 konkurencje indywidualne, na zwycięzców których czekały medale.

Kolejna tym razem edycja letnia Szkolnej Ligi Pływackiej zaplanowana jest na kwiecień 2019 roku.

oprac. mp, fot. NAWA

Tagi Sport

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3446 sekundy