Wigilia u rawskich strażaków rozpoczęła się w tym roku nietypowo. Goście zgromadzili się… w garażu. Opłatkowe spotkanie połączono bowiem z oficjalnym przekazaniem nowego samochodu dla naszego garnizonu.

Chodzi o lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy na podwoziu Isuzu D-Max 4×4 z zabudową typu hardtop.

– Mamy 21 takich aut. Trafią one do jednostek w 16 województwach i do szkół pożarniczych – tłumaczył Jarosław Wlazłowski, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi. – Jest to nowoczesne auto z napędem na wszystkie osie, a więc będzie mogło być dysponowane do różnego rodzaju działań w obszarach pozamiejskich, leśnych. Mam nadzieję, że posłuży głównie do ćwiczeń, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, na pewno sprosta w działaniach ratowniczo-gaśniczych i dobrze będzie służył ratownikom.

Obecni na spotkaniu lokalni samorządowcy skorzystali także z okazji, by przekazać całej załodze rawskiej komendy najlepsze świąteczne życzenia. By tradycji stało się zadość, goście zaśpiewali wspólnie kolędę i przełamali się opłatkiem.

Tekst i fot. Anna Kraćkowska

 

 

O spotkaniu w komendzie PSP przeczytacie także w aktualnym, świątecznym wydaniu Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy (20.12)

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2463 sekundy