z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 stycznia 2019 | 12:12

Uchwalenie budżetu w grudniu świadczy o naszej gospodarności – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. Przed świętami (20.12) skierniewiccy radni przyjęli budżet miasta na 2019 rok.

Przed świętami w Skierniewicach uchwalono budżet miasta na 2019 rok. Jak podkreślali radni z klubu PiS, „nie my go tworzyliśmy”. Mimo to Artur Sułek zaapelował, aby rada przyjęła budżet. Radny Marek Pastusiak chciał wiedzieć, jaka jest prognoza długu miasta w 2019 roku i do którego roku będą spłacane zaciągnięte do tej pory pożyczki i kredyty.

 

Planowana prognoza długu wynosi 181 milionów, a spłata zakładana jest do 2030 roku.

Liliana Majka, skarbnik miasta

– Dla mnie dużym i narastającym problemem jest poziom zadłużenia miasta. Poziom tego długu to blisko 70 procent budżetu – mówił radny Marek Pastusiak. – Niemniej jesteśmy gotowi zaufać i nie będziemy głosowali przeciwko budżetowi – dodał.

Za przyjęciem budżetu głosowało 19 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, sprzeciwu nie było. Prezydent Krzysztof Jażdżyk z zadowoleniem przyjął wynik głosowania.

– Uchwalenie budżetu w grudniu świadczy o naszej gospodarności. W styczniu ruszymy z przetargami, zimą wykonawcy są po prostu tańsi – stwierdził prezydent.


W roku 2019 dochody bieżące miasta mają wynieść 263 milionów zł, zaś wydatki 301 milionów. Planowany deficyt wyniesie 38 milionów i zostanie pokryty przychodami z kredytów i pożyczek. Na spłaty kredytów miasto przeznaczy w tym roku ponad 10 milionów zł.

Ponadto miasto chce przebudować ulicę Miedniewicką, Kozietulskiego, a także rozpocząć budowę żłobko-przedszkola przy ulicy Widok.

Najpoważniejsze obciążenie finansowe miasta stanowią wydatki oświatowe.

– W okresie ostatnich czterech lat te wydatki wzrosły o ponad 20 milionów i obecnie wynoszą około 115 milionów – mówi prezydent Jażdżyk. – Jeśli chodzi o podwyżki dla nauczycieli, to jak najbardziej im się one należą, ale jeśli dostaniemy wsparcie z budżetu państwa.

Sławomir Burzyński

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1793 sekundy