Spotkania w Pałacu

Atmosfera Radziejowic od wieków przyciąga ludzi kultury i sztuki. Jest dla nas wielkim zaszczytem, że przyjeżdżają tu nie tylko, aby wypocząć, ale – a może przede wszystkim – pisać, komponować, malować, ćwiczyć.

Przez lata Dom Pracy Twórczej zbudował wokół siebie wielką społeczność najwybitniejszych artystów, których wyniki pracy z przyjemnością pokazujemy Państwu podczas koncertów i wystaw, a radziejowicki park stale wzbogaca się o Ich rzeźby i instalacje.

Zwykle w imieniu artysty przemawia Jego sztuka, jednak mając wokół siebie tak znamienite osobowości wielką szkodą byłoby nie oddać Im głosu, aby poznać wszystko to, co za sztuką stoi. Zaprosiliśmy zatem do rozmów najwybitniejszych Gości i Przyjaciół Domu Pracy Twórczej i zatytułowaliśmy je „Spotkania w Pałacu”.

Należy przyznać, że plejada radziejowickich gwiazd jest wyjątkowa. W książce znajdziemy wywiady Gabriela Michalika z Hanną Bakułą, Joanną Szczepkowską, Ewą Wiśniewską, Profesor Teresą Żylis-Gara, Bohdanem Łazuką, Włodkiem Pawlikiem, Profesorem Jerzym Bralczykiem, Januszem Olejniczakiem, Wiesławem Ochmanem, Jerzym Maksymiukiem, Andrzejem Sewerynem, Profesorem Gustawem Zemłą, Profesorem Marianem Koniecznym, Martinem Pollackiem, Franciszkiem Maśluszczakiem, Maksymilianem Biskupskim, Profesorem Krzysztofem Pawłowskim, Jarosławem Gajewskim, Profesorem Ryszardem Karczykowskim, Jerzym Gruzą, Tadeuszem Strugałą, Jerzym Kisielewskim oraz Jerzym Wilkoniem, którego „Arka” (stojąca w radziejowickim parku) stanowi ilustracje przeprowadzonych rozmów. A to tylko zaledwie aperitif osobistości, które zasiadają w radziejowickim panteonie sław. Serdecznie zapraszamy do przeczytania wszystkich fascynujących wywiadów, odsłaniających nie tylko opowieści o Radziejowicach widzianych oczami jego Gości, ale także kulisy pracy twórczej, poglądy na życie, wspomnienia i dalsze plany.

Z artystami rozmawiał Gabriel Michalik, który publikował na łamach m.in. „Tygodnika Solidarność”, „Expressu Wieczornego”, „Życia Warszawy”, „Życia”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Tygodnika Powszechnego”. Autor książki o Skolimowie „Hamlet w stanie spoczynku…”, zbioru reportaży „O miłości, śmierci i bitnej piekarzowej” i „W poszukiwaniu własnej drogi…” (wraz z Marią Szyszkowską) oraz książek „Danuta Szaflarska. Jej czas” i „Kobieta pracująca. Rzecz o Irenie Kwiatkowskiej i jej czasach”.

„Spotkania w Pałacu” można nabyć w recepcji pałacowej oraz wysyłkowo po wcześniejszym ustaleniu szczegółów drogą mailową w cenie 40 zł. Przy zakupie 10 lub więcej egzemplarzy cena wynosi 30 zł.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Turystyczne walory gminy Głuchów

Kurtyna antyodorowa już działa

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Muffiny jajeczne

Dzień strażaka. Mundurowi odebrali medale i...

Aktywność seniorów jest imponująca

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA