z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2019 | 18:48 komentarzy 1
Hybryda dla powiatu

(Wojciech Kubik)

W budżecie powiatu na 2019 rok znalazły się pieniądze na zakup dla powiatowych VIP-ów służbowego samochodu z napędem hybrydowym. 90 tysięcy na motoryzacyjny gadżet w czasach ostrego zaciągania pasa może zastanawiać.

Jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne zaplanowane w 2019 roku to największą pozycję stanowi budowa nowej nawierzchni na drodze ze Skierniewic do Dębowej Góry i przyznać trzeba, że…ostatnią. W uchwalonym budżecie nie znalazło się miejsce dla żadnej innej drogi asfaltowej, choć w każdej gminie wiadomo, że potrzeb nie brakuje. Starosta stara się uspokajać i wyjaśnia, że to wszystko może się zmienić.

Czekamy na uruchomienie pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych, a do tych inwestycji potrzebny będzie wkład własny. W każdej gminie mamy przygotowane projekty na remonty dróg i czekamy na pieniądze zewnętrzne, a wtedy uruchomimy kredyty i możemy budować.

Mirosław Belina, starosta

Pomysłów zaś nie brakuje, bo zapotrzebowanie zgłasza zarówno gmina Bolimów, jak i Lipce Reymontowskie, Kowiesy, czy Głuchów. W pozostałych samorządach również mają nadzieję na jakieś nowe odcinki asfaltów.

Przyjęty plan finansowy zakłada wydanie prawie 1,5 miliona złotych na dalszy remont budynku starostwa, na co samorząd zamierza pozyskać zewnętrzne wsparcie. W ubiegłym roku udało się wyremontować jedną ze ścian, a konkretnie tę, z której na głowy przechodniów już sypał się tynk. Teraz plan zakłada odrestaurowanie kolejnych dwóch, a koszty całego przedsięwzięcia szacuje się na ponad 1,4 miliona złotych.

Wśród nielicznych wydatków szczególną uwagę zwraca jeden i to całkiem ciekawy, a mianowicie zakup samochodu służbowego z napędem hybrydowym. Pomysł ten obciąża powiatowy budżet kwotą aż 93 000 złotych i to w sytuacji, gdy powiatowe VIP-y użytkują czteroletnią Skodę.

– Wpisaliśmy tę pozycje do budżetu, bo mamy pewne pieniądze na ochronię środowiska, a samochód hybrydowy spełnia odpowiednie warunki, aby z nich skorzystać. Prawda jest jednak taka, że raczej go nie kupimy, a zainwestujemy w pojazd z wysięgnikiem do Powiatowego Zarządu Dróg – wyjaśnia starosta.

Wojciech Kubik

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Zawiedziona 1 ponad rok temu

  Hmmm... no tak... bardziej niż sam temat zastanawia mnie ton artykułu... trochę to przykre, że z takich tematów robi sie tanią sensacje... tak wiem "media" rządzą sie "swoimi prawami" , ale to nie Pudelek tylko nasza lokalna gazeta, która chyba powinna w takich tematach wykazać się trochę wiekszym poziomem profesjonalizmu... szkoda... Ze swojej strony powiem że niewiedza na temat finansów publicznych i zasad sporządzania budżetu mie pozwala mi sie wypowiedziec strikte w "temacie"... aczkolwiek nie wiem co autor miał na myśli...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Pierwszy rodzinny piknik w Krężcach

W Michowicach było rodzinnie i wesoło

W Słupi świętowały rodziny

Miliony na infrastrukturę w powiecie

Inwestowali w kapitał ludzki

9 czerwca. Wybory do Parlamentu Europejskiego. Te...

ZA, a nawet przeciw, czyli jak Skierniewice do UE...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA