z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 stycznia 2019 | 11:36
Strażacy z Lipiec Reymontowskich od dawna czekają na nowy samochód

Strażacy z Lipiec Reymontowskich od dawna czekają na nowy samochód

Pod koniec tego tygodnia do Drzewiec dotrzeć ma nowy średni wóz gaśniczy, który udało się zakupić jeszcze w roku ubiegłym. Nie obeszło się bez poślizgu, a strażacy nie zgodzili się na przyjęcie samochodu w stanie, który zaoferował im producent.

Do końca ubiegłego roku w garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewcach pojawić miał się nowy, średni wóz bojowy, o który walka toczyła się przez kilka ostatnich lat. Druhowie od pięciu lat składali zapotrzebowanie na nowy samochód, lecz początkowo mieli problem z uzyskaniem wsparcia ze strony gminy. Gdy to się pojawiło, kolejne trzy lata przegrywali wyścig z innymi jednostkami OSP z powiatu skierniewickiego i dopiero w roku 2018 udało im się zdobyć dotacje, skompletować niezbędne fundusz i ogłosić przetarg. Okazuje się jednak, że nie wszystko poszło po myśli strażaków.

Pojechaliśmy po samochód i na miejscu okazało się, że jest wiele nieprawidłowości i nie wszystko jest takiej, jak w umowie. Zdecydowaliśmy, że nie ma sensu przyprowadzać samochodu w tym stanie i poleciliśmy wprowadzenie niezbędnych zmian. – wyjaśnia Krzysztof Supera, prezes OSP Drzewce.

Samochód do Drzewiec więc nie trafił, choć oficjalnie musiano go odebrać i zakończyć całe postępowanie przetargowe z uwagi na fakt, że przekazane dotacje powinny być rozliczone do końca 2018 roku. Nieco wcześniej podpisano co prawda aneksy do umów, które teoretycznie gwarantowały, że nawet opóźnienia nie powinny wpłynąć na przekazanie już przyznanych pieniędzy, jednak postanowiono nie zaryzykować. W tej sytuacji samochód do producenta przekazano w ramach gwarancji. W Drzewcach planują udać się po niego w najbliższych dniach.

– Wstępnie jesteśmy umówieni na najbliższy piątek (11.01) i jak wszystko pójdzie dobrze, to powinniśmy do już przyprowadzić – mówi prezes. wk

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Noc Świętojańska w Makowie

Nie ma chętnych na dyrektora podstawówki w...

Konferencja Frusto w Sadzie

Punkt konsultacyjny „Czystego powietrza”? Nie...

Niezapomniany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w...

To był barwny i huczny Dzień Reymonta

Pierwszy ślub w plenerze w historii jeżowskiego...

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA