Opadająca powieka

Naszym ekspertem jest Monika Więcek, kosmetolog z MW Clinic w Skierniewicach.

Opadająca powieka to problem wielu kobiet po 40 roku życia. Charakteryzuje się dłuższym fałdem górnej powieki w stosunku do dolnej, co utrudnia widzenie. Osoby z tą przypadłością widzą tak, jakby cały czas mrużyły oczy.

W wyniku procesu starzenia skóry dochodzi do spadku aktywności komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym utraty jędrności i napięcia skóry. Na powiekach, skóra jest bardzo cieniutka, dlatego właśnie oczy jako pierwsze, ulegają siłom grawitacji i tracą swój młody wygląd. W celu uniknięcia problemu opadającej powieki należy stosować odpowiednią profilaktykę domową, w tym: właściwą pielęgnację okolicy oka, opartą o codzienne rytuały kosmetyczne i komplementarną suplementacje doustną. Bardzo ważne jest dostarczenie potrzebnych skórze komponentów. Tutaj, z pomocą przychodzi nutrikosmetyka lub odpowiednia dieta. W nutrikosmetykach zamknięte jest całe bogactwo natury, potrzebne skórze do zachowania aktywności biologicznej na lata. Istotną rolę odgrywają produkty kosmetyczne, których używamy do pielęgnacji delikatnej skóry oczu. Cienka skóra oczodołu i powiek potrzebuje dużo silniejszych i bardziej skondensowanych preparatów. Warto zwrócić uwagę na to, jakie surowce i w jakich stężeniach, obecne są w naszym kosmetyku. Polecam szukać produktów z zawartością glicyny i proliny. Nawykiem powinna stać się codzienna gimnastyka mięśni wokół oczu oraz odpowiedni masaż poprawiający ukrwienie tkanki.

W przypadku zaobserwowania problemu, działania prewencyjne, niestety nie wystarczą. Do tej pory jedynym rozwiązaniem była chirurgia plastyczna, która wyłączała pacjenta z życia na kilka tygodni. Współcześnie kosmetolodzy proponują nieinwazyjną blefaroplastykę powiek, tak zwany niechirurgiczny lifting powiek, bez okresu rekonwalescencji i bólu. MW CLINIC oferuje zabiegi przy użyciu PLASMY IQ. To technologia wykorzystująca zjonizowany gaz, którego deponacja na powierzchni ruchomej powieki powoduje obkurczenie włókien kolagenowych i likwidację wiszących fałdów wiotkiej skóry. Oko otwiera się, dając efekt świetlistego, wręcz energetyzującego spojrzenia osoby młodej i pełnej wigoru. Zabieg jest bezpieczny i rekomendowany prewencyjnie wszystkim po 35 roku życia.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Porady specjalistów

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...

Uprawy pod skuteczną opieką

Przygotuj sad na nadejście suszy

Firma to przede wszystkim ludzie

TOP 5 zabawek od Gandalf

Chcesz, aby Twoja firma zaistniała w internecie?

Najlepsze plaże na Kos, czyli przepis na udany...

Krem do opalania to niezbędnik słonecznych dni!